Aplikace týdne: z fotografa kreslířem

Adam Fiala
1. 3. 2012 2:21
Majitel přístroje s Androidem má širokou škálu možností měnit své fotografie
Screenshot z mobilní aplikace Paper Camera.
Screenshot z mobilní aplikace Paper Camera. | Foto: Aktuálně.cz

Když už máme na smartphonu fotoaparát, je potřeba ho čas od času použít, aby nepřišel na zmar. Ten, kdo si pořídí novou Nokii s 41MPix foťákem, pro to bude mít jasný důvod. Majitelé telefonů s Androidem (a iOSem) však mají možnost pomocí několika jednoduchých programů rychle a účelně upravovat fotografie. Občas dokáže aplikace hotové divy a z fotografa se stane kreslíř.

Kreslířské pomůcky

Takovou funkci nabízí aplikace Paper Camera. Program disponuje několika jednoduchými módy, díky kterým při fotografování změní objekty jako hračky do animované podoby. Ať už budete chtít, aby vypadaly jako nákres tužkou, jako z komiksu, ze staré tiskárny či tvořené z neonů. Výsledek se zobrazuje na mobilu jako náhled už při výběru foceného objektu. Podobnou zábavu přináší i Pencil Camera či Doodle Camera. Rozhodující je pak jen cena kolem třiceti korun na Android Marketu.

Zbavte se nevhodných objektů

Pro ty, kteří bývají nespokojení s výslednou fotografií, protože se jim do záběru dostane nevhodný objekt, je TouchReTouch aplikace. Hodí se pro každého, kdo nemá čas a nervy ručně retušovat fotografii pomocí složitých programů typu Photoshop Touch. Tento program plní jediný účel, postačí prstem vybrat hrubě daný objekt a program už automaticky zařídí jeho vymazání a nahrazení plochy v pozadí příslušnou výplní. Zásluhou bezplatnosti či ceny pod dvacet korun si už na Photoshop ani nevzpomenete, tedy dokud nebudete potřebovat dělat víc úprav.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 41 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy