Dobrá zpráva: třetí největší americká banka je v zisku

Ekonomika Ekonomika
19. 4. 2010 15:19
I banka, která byla vnímána jako nejslabší z velikánů, se vrátila do černých čísel
Za tři měsíce vydělala Citigroup přes 4 miliardy dolarů.
Za tři měsíce vydělala Citigroup přes 4 miliardy dolarů. | Foto: Reuters

New York - O další krůček směrem ven z krize. Třetí největší banka ve Spojených státech, Citigroup Inc, zveřejnila své čtvrtletní výsledky.

Za první tři měsíce letošního roku vydělala 4,43 miliardy dolarů - především díky tomu, že snížila rezervu určenou na kreditní ztráty. Informovala o tom agentura Reuters. Před rokem za stejné období vykázala ztrátu 966 milionů dolarů.

Banka, kterou mnozí vnímali jako nejslabší z velkých amerických bank, se zřejmě zotavuje.

Výkonný ředitel Vikram Pandit naznačil už v březnu, že banka je na cestě k trvalé výdělečnosti a že se dokáže vyrovnat se ztrátami pocházejícími ze špatných aktiv, pokud se vývoj ekonomiky nezvrátí.

Na zprávu o zisku zareagovaly i akcie Citigroup. Za letošní rok už se jejich cena zvýšila o 38 procent. Součástí skupiny Citi je i v Česku působící Citibank.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy