Která banka je nejvstřícnější? Známe výsledky

V soutěži Vstřícná banka zatím boduje Raiffeisenbank, nejhůře hodnocená je naopak Citibank
Celkové hodnocení má tři části. Jednu z nich zajišťuje server bankovnipoplatky.com.
Celkové hodnocení má tři části. Jednu z nich zajišťuje server bankovnipoplatky.com. | Foto: www.bankovnipoplatky.com

Praha - Kdo právě teď váhá při výběru banky, tomu možná pomohou první výsledky nového projektu OVB Vstřícná banka. Nejlepší hodnocení získala Raiffeisenbank, na dalších medailových příčkách se jen s velmi malým odstupem umístily mBank a Komerční banka.

Organizátoři projektu zveřejní výsledky vždy po skončení každého čtvrtletí. Výsledky určuje především osmičlenná porota nezávislá na bankách (jejíž kompletní složení naleznete na www.vstricnabanka.cz). Její hodnocení má váhu 58,3 procenta. Dalšími 25 procenty se na celkovém hodnocení podílí web www.bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (hlasovat lze po registraci na webu www.vstricnabanka.cz).

Porotci posuzují jednotlivé produkty a služby bank, zmíněný web hodnotí poplatkovou politiku a veřejnost pak celkové image bank. Mimochodem u veřejnosti by s velkým náskokem vyhrála mBank.

Z možného 100% ratingu se Raiffeisenbank podařilo získat za první čtvrtletí 65,1 procenta, především díky vysokému hodnocení bankovních poplatků. Druhá mBank dosáhla 64,6 procenta, třetí Komerční banka 62,7 procenta.

Malé rozdíly - až na Citibank

Po nejlepší trojici následují - opět s poměrně malými rozdíly v hodnocení - Česká spořitelna, GE Money Bank, Poštovní spořitelna, Volksbank, LBBW Bank, ČSOB a UniCredit Bank.

Nejhorší výsledek z jedenácti hodnocených bank měla Citibank, která získala pouze 46,3 procenta. Byla jediná, která spadla pod hranici 50 procent.

Malé rozdíly v celkových výsledcích překvapily i samotné experty. "Neočekával jsem tak vyrovnané výsledky. Považuji to jako výchozí pozici pro další ratingy za velmi pozitivní, protože se tak může více projevit snaha bank o dosažení lepšího výsledku a další zkvalitnění jejich služeb. Všechny banky tak mají nyní konkrétní informace jak od veřejnosti, tak od odborné poroty, které jim mapují další potenciál k větší vstřícnosti," komentoval výsledky člen představenstva OVB Allfinanz Michal Knapp.

Ambici hodnotit banky a jejich produkty má letos hned několik projektů. Vedle tradičních soutěží Banka roku a Zlatá koruna je to například i druhý ročník soutěže Nejlepší banka a premiérový ročník Vstřícné banky.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Jen jediná banka neklame klienty, kolik zaplatí za úvěr
Výhodnější než spořicí účet. Poznejte novou hypotéku
Chcete Banku roku, nebo Nejlepší banku? Vyberte si
 

Právě se děje

před 34 minutami

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Životopis Philipa Rotha vydá stejné nakladatelství, které publikovalo paměti Woodyho Allena

Životopis renomovaného amerického spisovatele Philipa Rotha, který sepsal Blake Bailey, vydá nakladatelství Skyhorse Publishing. Rozhodlo se tak krátce poté, co původní vydavatel W.W. Norton & Company stáhl knihu z prodeje kvůli obviněním Baileyho ze sexuálního obtěžování. Titul na pultech amerických knihkupectví vydržel jen pár týdnů. Skyhorse Publishing jej tam vrátí 15. června, elektronickou verzi a audioknihu zveřejní již tuto středu. Bailey všechna obvinění odmítá.

Jak připomíná agentura AP, kauza tak končí podobně jako ta loňská, kdy pro změnu nakladatelství Hachette Book Group odmítlo zveřejnit autobiografii filmaře Woodyho Allena, v 90. letech minulého století obviněného z obtěžování své adoptivní dcery. Také Allenovy memoáry nakonec vydalo Skyhorse Publishing.

Stejná firma nedávno uzavřela smlouvu na vydání dvou knih Garrisona Keillora, dlouholetého moderátora populárního hudebního pořadu A Prairie Home Companion, podle nějž natočil film Robert Altman. Spolupráci s Keillorem před několika lety rozvázaly rozhlas Minnesota Public Radio i deník Washington Post poté, co byl moderátor obviněn z obtěžování. K němu se vyjádří ve své autobiografii, jedné ze dvou knih, jež vydá Skyhorse.

Zdroj: AP
Další zprávy