O nízkonákladové lety mezi Moskvou a Karlovými Vary je zájem. Letadla bývají skoro plná

ČTK ČTK
23. 3. 2018 16:04
Nízkonákladová letecká společnost Pobeda je dceřinou společností Aeroflotu a patří k nejžádanějším ruským leteckým dopravcům. Karlovy Vary jsou první destinací tohoto dopravce v České republice.
Letecká společnost Pobeda. Ilustrační foto.
Letecká společnost Pobeda. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Karlovy Vary - Nová nízkonákladová linka společnosti Pobeda mezi Karlovými Vary a moskevským letištěm Vnukovo je zatím vytížena z více než 85 procent. Na palubě Boeingu 737-800 o kapacitě 189 míst bylo během dosavadních deseti letů průměrně 163 cestujících.

V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Pobeda létá mezi Moskvou a Karlovými Vary od poloviny února dvakrát týdně.

"Zájem ze strany ruských cestujících a lázeňských hostů nás mile překvapil. Je vidět, že se snad skutečně podařilo změnit trend odlivu turistů z Ruské federace. Vzhledem k velmi příznivé ceně letenek si tuto linku ale oblíbili i cestující z Karlovarského kraje a dalších regionů Česka," uvedl hejtmančin náměstek Martin Hurajčík (ANO).

V průběhu dubna by podle Hurajčíka měli kraj navštívit zástupci společnosti Pobeda. Kraj s nimi chce jednat o zvýšení počtu letů, případně zavedení letů z dalších ruských destinací. "Chceme jim také představit bohatou a atraktivní nabídku kraje pro návštěvníky v jarní a letní sezóně," doplnil náměstek.

Nízkonákladová letecká společnost Pobeda je dceřinou společností Aeroflotu a patří k nejžádanějším ruským leteckým dopravcům. Provoz na lince do Karlových Varů zahájila letos 17. února. Karlovy Vary jsou první destinací tohoto dopravce v České republice.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Zeman pošesté odmítl jmenovat ředitele BIS Koudelku generálem

Prezident Miloš Zeman opět nejmenoval ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti. Návrhu vlády dnes hlava státu nevyhověla už pošesté. Zeman má k práci civilní kontrarozvědky i jejího šéfa dlouhodobě výhrady.

Kabinet návrh zdůvodňoval vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky, ale také velmi dobrými výsledky kontrarozvědky. Prezident už dříve avizoval, že návrhu znovu nevyhoví. Uvedl, že zatím k tomu nevidí důvod a počká, jak skončí vyšetřování výbuchů muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. V minulosti prezident označil zpravodajce BIS za "čučkaře".

Zdroj: ČTK
Další zprávy