Praha získá celoroční letecké spojení do Toskánska, nově tam zamíří Ryanair

ČTK ČTK
1. 3. 2018 13:25
Praha bude mít od konce letošního října celoroční letecké spojení do italské Pisy. Pravidelnou linku zavede nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Díky nové lince budou mít cestující možnost celoročního spojení do Toskánska. Během letní sezóny létají do Pisy i České aerolinie. Společnost bude z Letiště Václava Havla létat Boeingem 737 třikrát týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Letiště očekává, že během ročního provozu může novou linku využít přibližně 53 000 cestujících v obou směrech. Prodej letenek byl zahájen na webu dopravce. Už dříve Ryanair oznámil, že na konci října spustí novou pravidelnou linku z Prahy do jordánské metropole Ammánu a novou linku z Prahy do Paříže.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: RyanAir
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy