Ryanair posílí spojení mezi Paříží a Prahou. Na letiště Beauvais bude létat dvakrát týdně

ČTK ČTK
17. 1. 2018 16:41
Ryanair spustí v říjnu novou linku do Francie. Paříž je dlouhodobě jedna z nejoblíbenějších destinací.
Foto: Shutterstock

Praha - Nízkonákladová letecká společnost Ryanair od konce letošního října spustí novou linku z Prahy do Paříže. Na pařížské letiště Beauvais (BVA) bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně. Oznámilo to dnes Letiště Praha.

Z pražského letiště tak cestující mohou letět již na tři mezinárodní letiště v Paříži - Charles de Gaulle, Orly a nově také Beauvais, na které se létalo z Prahy naposledy v roce 2010.

"Paříž patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace. V loňském roce cestovalo z Prahy do Paříže 846 977 cestujících, což představuje meziroční nárůst o 6,6 procenta. Očekáváme, že novou linku za rok využije více než 34 000 lidí v obou směrech," uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

Prodej letenek by podle informací dopravce měl začít příští měsíc na webu www.ryanair.com.

Celkem v roce 2017 operovalo své lety z Letiště Václava Havla Praha 69 pravidelných dopravců, kteří létali do 163 destinací. Nejvíce cestujících směřovalo z Prahy do evropských měst a dále pak do Afriky.

Pražské ruzyňské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Za nárůstem počtu odbavených cestujících byl příchod nových dopravců na letiště, otevírání nových linek a navyšování kapacit na linkách stávajících. V průměru prošlo loni letištěm 42 233 cestujících denně.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy