Drn na Národní, čistička či indický pavilon. Podívejte se na oceněné stavby roku 2019

ČTK ČTK
26. 10. 2019 11:31
Stavbami roku 2019 jsou vzdělávací a výcvikové středisko UPO Velké Poříčí, budova DRN v Praze, přestavba a rozšíření čistírny odpadních vod na pražském Císařském ostrově, mateřská škola Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou, Ájurvédský pavilon v Počátkách a Corso Pod Lipami v Řevnicích.
UPO Velké Poříčí - modernizace stávajícího vzdělávacího a výcvikového střediska.
UPO Velké Poříčí - modernizace stávajícího vzdělávacího a výcvikového střediska. | Foto: Stavbaroku.cz

Cena veřejnosti

Středisko UPO ve Velkém Poříčí (na obrázku) získalo zároveň cenu veřejnosti.

Výsledky 27. ročníku vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje. 

Porota většinou uděluje titul Stavba roku pěti stavbám. Letos potřetí za 27 let udělila šest titulů. "Letošní úroveň byla velmi vysoká. Pětici titulů udržet nešlo, i tak je šest jen dolní hranice. Nebylo by však vhodné tituly devalvovat výraznějším zvyšováním jejich počtu. Jako obvykle čekala porotu rozmanitá skladba staveb, z toho některé typy zcela nově. Od mateřské školy přes halu logistického centra k železnici, přehradě a čistírně odpadních vod," uvedla předsedkyně poroty Radomíra Sedláková.

Titul Osobnost stavitelství letos získal Jan Fibiger.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy