Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat

Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat
Developer Central Group v pondělí zahájil prodej bytů, které vyrostou na pozemcích bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Začaly také přípravné práce na zahájení stavby, jak zachycují i následující fotografie.
Lokalitou dále povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami.
Central Group věří, že v Praze 3 vybuduje dynamickou rezidenční oblast.
Podél rozsáhlého pozemku jsou na plotu vyvěšené vizualizace projektu Parkové čtvrti.
Foto: Central Group
Developerská společnost Central Group se chopí proměny opuštěného Nákladového nádraží Žižkov, které se rozprostírá v Praze 3. Firma tam vystaví rezidenční čtvrť s parkem, promenádou se zelení i vodními prvky. Návrh počítá také se vznikem mateřské školy a prostor pro obchody nebo restaurace. V rámci projektu, jehož investiční hodnota dosahuje čtrnácti miliard korun, vyroste i nová tramvajová trať.
 

Právě se děje

před 35 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy