Místo kolejišť nové město za 20 miliard. Obří projekt developera Sekyry začíná růst

Místo kolejišť nové město za 20 miliard. Obří projekt developera Sekyry začíná růst
V místě bývalého nákladového nádraží podle Sekyry vyroste téměř 400 000 metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodních nebo veřejných ploch...
Jak dále uvedl, následovat budou kancelářská budova s rozlohou 10 000 metrů čtverečních a další bytový blok s 210 byty.
Přestože stavba začala tuto středu a první budova zhruba s 200 byty má být dokončena až zhruba za dva a půl roku, Sekyra už budoucí bytové jednotky tři měsíce úspěšně prodává.
První část čtvrti postaví konsorcium firem Strabag, Aspira Construction a Instalace Praha.
Foto: Sekyra Group
Ekonomika Adam Váchal ČTK Ekonomika, Adam Váchal, Adam Kotrbatý, ČTK
Aktualizováno 3. 10. 2020 14:29
Developerská společnost Sekyra Group ve středu zahájila stavbu první etapy nové pražské čtvrti Smíchov City. Majitel firmy Luděk Sekyra projekt popisuje jako ambici vytvořit nové centrum Prahy, které se stane moderní alternativou k historickému jádru hlavního města. Podívejte se na vizualizaci projektu, jehož celkové náklady společnost odhaduje na 20 miliard korun.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy