Penta u Masarykova nádraží mění plány. Ze čtvrti architektky Hadid zbude jen část

Penta u Masarykova nádraží mění plány. Ze čtvrti architektky Hadid zbude jen část
Z původních osmi budov, které měly novou čtvrť tvořit, ale Penta nakonec postaví jen jednu, a sice atypickou budovu se zlatou fasádou (na snímku).
Když před čtyřmi lety představila investiční skupina Penta projekt nového byznysového centra u Masarykova nádraží, mluvili o něm architekti po celém světě.
"S městem jsme uzavřeli dohodu, že na druhou část projektu vypíšeme znovu architektonickou soutěž. Dohodli jsme se také, že minimálně 40 procent ploch tam budou představovat byty, a nikoliv kanceláře," uvedl pro HN Rudolf Vacek, ředitel developmentu v Penta Real Estate (divize Penty).
Nová architektonická soutěž, kterou se Penta chystá vyhlásit, se bude týkat především území za pražskou magistrálou směrem do Karlína, kde skupina se svým projektem už v minulosti narazila.
Foto: Penta
Ekonomika Adam Váchal Ekonomika, Adam Váchal
Aktualizováno 16. 8. 2020 6:52
Do roku 2025 mělo vyrůst u Masarykova nádraží v Praze nové byznysové centrum, které navrhla světoznámá britská architekta iráckého původu Zaha Hadid. Z unikátního architektonického počinu o osmi administrativních budovách ale investiční skupina Penta nakonec postaví jen jednu. Další část projektu přepracuje a vypíše na něj novou soutěž. Rozhodla se tak kvůli výtkám politiků i protestům veřejnosti.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy