Penta má finální razítko k přestavbě "Masaryčky". Vrhla se na první část podle Hadid

Penta má finální razítko k přestavbě "Masaryčky". Vrhla se na první část podle Hadid
Když před několika lety představila investiční skupina Penta projekt nového byznysového centra u Masarykova nádraží, mluvili o něm architekti po celém světě. Tento týden se společnosti podařilo získat poslední razítko pro první etapu projektu.
Následně proběhne změna územního plánu a poté mezinárodní architektonická soutěž. Do té doby zatím není jisté, co všechno na místě Penta postaví. Na rozdíl od původních plánů na čistě komerční prostory mají však nově až 50 procent ploch tvořit byty.
"Po sedmi letech máme pravomocné stavební povolení. Tento architektonický skvost zvelebí desítky let ostudně zanedbané okolí Masarykova nádraží,"
První fáze převážně byznysové čtvrti v centru metropole vyjde zhruba na dvě miliardy korun. Dvě budovy plánuje skupina dokončit do poloviny roku 2023.
Foto: Penta
Ekonomika Adam Váchal Ekonomika, Adam Váchal
Aktualizováno 21. 2. 2021 21:09
Investiční skupině Penta se podařilo získat poslední, v pořadí 328. razítko, pro první etapu projektu světoznámé architektky Zahy Hadid u Masarykova nádraží v Praze. Společnost, kterou spoluvlastní jeden z nejbohatších Čechů Marek Dospiva, od úřadů obdržela pravomocné stavební rozhodnutí a okamžitě se pustila do výstavby atypického domu a další kancelářské budovy. Uvedly to Hospodářské noviny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Dálnice D1 byla na Žďársku uzavřená kvůli hromadné nehodě

Po ranní hromadné nehodě devíti vozidel na D1 na 144. kilometru je dálnice opět plně průjezdná. Dálnice by zcela uzavřena přibližně dvě hodiny. Pět lidí při havárii utrpělo lehčí zranění. Informovala o tom policejní mluvčí z Vysočiny Jana Kroutilová a mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Kroutilová dodala, že nehoda se stala kolem 08:30. Dálnice byla ve směru na Prahu zcela uzavřena do 10:30, následně byl průjezdný jeden pruh a před 11:00 je provoz opět plně obnoven. "U řidičů, kteří v místu přijíždějí, je ale nutné, aby počítali s rozjíždějící se kolonou vozidel a svoji jízdu této situaci přizpůsobili," uvedla Kroutilová.

Policisté vyšetřují příčinu havárie. "Na místo události byly vyslány pozemní posádky z Třebíče a Velké Bíteše a vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy. V péči našich zdravotníků skončilo celkem pět osob se zraněním lehčího charakteru. Jednoho pacienta jsme vrtulníkem transportovali do nemocnice v Jihlavě a čtyři osoby byly pozemní cestou převezeny na urgentní příjem nemocnice Třebíč," uvedl mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy