Foto: Pospěšte si s dárky, radí Chvátal. PPL je na hraně svých možností, shání desítky řidičů

Kliknutím vstoupíte do galerie.
Je kolem sedmé hodiny ranní a my jsme v pražském depu přepravní společnosti PPL. Takových dep má v celém Česku třiadvacet.
Řidiči pracující pro největšího konkurenta České pošty zde už nějakou tu hodinu třídí balíky. Ty budou dnes, stejně jako každý všední den včetně soboty, až do večera rozvážet.
Zásilky sem už v noci přivezli kurýři z různých koutů republiky. V sousedním centrálním skladu se poté roztřídily a rozvezly do menších dep, jako je právě toto. A odtud už vyjedou přímo k adresátům.
Balíky se na každého řidiče valí po tomto páse – každý si přitom musí ručně najít ty své.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 12. 2016 19:00
Podívejte se do útrob jednoho z obřích dep největšího konkurenta České pošty. Každé ráno tu skoro dvě stovky řidičů musí roztřídit desítky tisíc zásilek a do večera rozvézt lidem. Nedoručí-li je, přijdou o peníze.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy