Nové slevy pro studenty a důchodce startují. Čtěte, jak je využít ve vlaku i autobuse

Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 1. 9. 2018 7:03
Slevová revoluce v české dopravě začíná. Projděte si odpovědi na nejčastější otázky.

Úvodem

Státem nařízená 75% sleva pro nejmladší a nejstarší cestující začne od 1. září platit ve všech vlacích a autobusech (kromě MHD). Žádný z dopravců nevyužije možnost, aby ze slevy vyjmul konkrétní spoje, zejména ve špičkách.

Slevu půjde poprvé využít během posledního víkendu prázdnin. Kdo přesně na ni má nárok a jak ho prokáže? Proč i po 75% slevě někdy zaplatí mnohem víc než jen čtvrtinu "běžného" jízdného? A co dělat, když jste si nedávno koupili slevový průkaz na další tři roky a od září ho už nebudete potřebovat? Projděte si odpovědi na nejčastější otázky.