Z New Yorku do Prahy v čase pandemie. Rodina nafotila prázdné haly i přísné kontroly

Z New Yorku do Prahy v čase pandemie. Rodina nafotila prázdné haly i přísné kontroly
Rozestupy se povinně dodržují i v tomto letadle. Mezi cestujícími musí být alespoň dvě, většinou tři volná místa.
"Chvílemi jsem si připadal jak v nějaké dystopii, jako v Příběhu služebnice od Margaret Atwoodové. To, na co jste zvyklí a vypadá, že to má být stále stejné, prostě není," popisuje jeden ze členů rodiny, která si nepřála uvádět jméno.
... i tady je ale většina prostorů uzavřených.
Ani na tomto letu nefungovala obsluha na palubě.
Foto: Aktuálně.cz
Radka Zítková Radka Zítková
8. 5. 2020 13:07
Letiště, kterými běžně projdou tisíce lidí během pár minut, zejí prázdnotou. Řada leteckých společností už kvůli cestovním omezením oznámila finanční problémy. Jiné se pomalu snaží zařadit alespoň část svých linek. Jak dnes vypadá cesta z New Yorku do Prahy, popsala pro Aktuálně.cz česko-americká rodina, která byla na jednom z prvních obnovených letů do Česka. Nyní je v karanténě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy