Z New Yorku do Prahy v čase pandemie. Rodina nafotila prázdné haly i přísné kontroly

Z New Yorku do Prahy v čase pandemie. Rodina nafotila prázdné haly i přísné kontroly
Rozestupy se povinně dodržují i v tomto letadle. Mezi cestujícími musí být alespoň dvě, většinou tři volná místa.
"Chvílemi jsem si připadal jak v nějaké dystopii, jako v Příběhu služebnice od Margaret Atwoodové. To, na co jste zvyklí a vypadá, že to má být stále stejné, prostě není," popisuje jeden ze členů rodiny, která si nepřála uvádět jméno.
... i tady je ale většina prostorů uzavřených.
Ani na tomto letu nefungovala obsluha na palubě.
Foto: Aktuálně.cz
Radka Zítková Radka Zítková
8. 5. 2020 13:07
Letiště, kterými běžně projdou tisíce lidí během pár minut, zejí prázdnotou. Řada leteckých společností už kvůli cestovním omezením oznámila finanční problémy. Jiné se pomalu snaží zařadit alespoň část svých linek. Jak dnes vypadá cesta z New Yorku do Prahy, popsala pro Aktuálně.cz česko-americká rodina, která byla na jednom z prvních obnovených letů do Česka. Nyní je v karanténě.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 59 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy