Spadlé trakční vedení v úterý zkomplikovalo provoz vlaků v Praze

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 5. 2024 16:17
Spadlé trakční vedení v úterý zkomplikovalo provoz vlaků v Praze

Železniční provoz v Praze zkomplikovala před úterním polednem porucha trakčního vedení na Vyšehradě. Zhruba hodinu kvůli tomu nejely vlaky mezi hlavním nádražím a Libní na trati do Kolína a tři hodiny mezi hlavním nádražím a Smíchovem na trati do Berouna.

Důvodem závady byl zkrat na vedení poté, co některý z vlaků nerespektoval návěst a nestáhl sběrač, uvedla na síti X Správa železnic. Z informací Českých drah plyne, že některé spoje byly odřeknuty, některé jezdily odklonem nebo měly zkrácenou trasu. Cestující mohli ve vyloučených úsecích použít pražskou hromadnou dopravu.

"Některý z vlaků nerespektoval návěst pro elektrický provoz a nestáhl sběrač. Poškodil tak trakční vedení, došlo k poškození a ke zkratu až v měnírně na Balabence a následně v Libni," uvedl správce tratí. Jeho hasiči poté z některých zastavených vlaků evakuovali cestující.

Dálkové vlaky mezi Prahou a Kolínem v době výluky jezdily odklonem přes Lysou nad Labem na Nymbursku a mimořádně zastavovaly ve Vysočanech, některé končily jízdu v pražských Holešovicích. Zkrácenou trasu měla i většina spojů na trati mezi Prahou a Berounem.

 

Právě se děje

Další zprávy