Cermat opravil chyby v pořadí uchazečů o studium na střední školy

ČTK ČTK
14. 5. 2024 15:59
Cermat opravil chyby v pořadí uchazečů o studium na střední školy

Cermat opravil chyby v pořadí uchazečů o studium, které mu daly některé školy. Uvedl to ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Chyby jsou podle něj opravené od úterního rána. Týkaly se asi deseti až 15 škol, v součtu to byly desítky uchazečů, řekl. Výsledky přijímacího řízení na střední školy se mají uchazeči dozvědět ve středu v systému DiPSy a na veřejně přístupném místě ve škole.

Krejčí v pondělí odpoledne informoval, že některé školy daly Cermatu špatné pořadí uchazečů. Uvedl, že systém, který uchazeče rozřazuje, nelze spustit znovu. Seřazení podle něj trvá několik sekund, ředitelé ale mají čtyřdenní zákonnou lhůtu na kontrolu.

Cermat nyní podle Krejčího udělal takové opravy v přijetí uchazečů, aby byli uchazeči přijati na školu, na kterou měli být přijati. Další chyby ze strany ředitelů Krejčí nepředpokládá. Uchazeči si letos poprvé mohli podat tři přihlášky místo dřívějších dvou, určovali na nich, na kterou školu chtějí nejvíce přiřazováním takzvaných priorit.

Problém s informacemi o pořadí uchazečů od škol řešil Cermat již minulý týden. Ve čtvrtek rozřadil uchazeče poprvé, v pátek ale rozdělení stáhl a udělal ho znovu, informoval Deník N. Důvodem byly podle serveru i tehdy chyby některých škol.

"Několik desítek ředitelů špatně stanovilo pořadí uchazečů. Šest ředitelů udělalo fatální chybu, kdy nastavili více než tisíci uchazečům, že nesplnili kritéria přijímacího řízení, ačkoliv je splnili. Ti všichni pak nebyli přiděleni na školu, kam mohli být přijati," řekl v pátek Deníku N Krejčí.

 

Právě se děje

Další zprávy