České dráhy zkouší automaty na občerstvení přímo ve vlaku, rozšíří i počet minibarů

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
12. 9. 2016 16:24
Ve vlacích státního dopravce přibude takzvaných minibarů, poprvé lze vyzkoušet i automat na občerstvení.
Automat na občerstvení.
Automat na občerstvení. | Foto: České dráhy

Praha – České dráhy rozšíří nabídku drobného občerstvení přímo ve vlaku. Od tohoto týdne si mohou lidé vyzkoušet i nově instalované automaty společnosti Delikomat – zatím jen ve třech soupravách InterPanter na trati Břeclav–Brno–Olomouc.

"V nabídce je například müsli do ruky za 18 korun nebo minerální voda za 16 korun. Sortiment bude firma obměňovat, aby cestující pocítili změnu. Instalaci i provoz těchto přístrojů zajišťuje obchodní partner," říká mluvčí drah Radek Joklík.

Tento týden budou České dráhy instalovat čtvrtý zkušební automat. "Během testovacího provozu v následujících třech týdnech vyzkouší provozovatel přístrojů ideální interval doplňování sortimentu a servisování automatů. Pokud se služba cestujícím osvědčí, chceme umožnit nákup drobného občerstvení z automatů i v dalších soupravách InterPanter na lince Praha–Česká Třebová–Brno," dodává Joklík.

Dráhy zároveň rozšíří počet takzvaných minibarů. Vozíky s nápoji, pamlsky nebo bagetami by se měly od poloviny září objevit v 30 rychlících na trase mezi Prahou, Přerovem a Ostravou.

"Podle našich průzkumů mají cestující ve vlacích největší zájem o Wi-Fi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení," uvedl člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán.

Klasické jídelní nebo bistro vozy jezdí na zhruba stovce spojů Českých drah, občerstvení z minibaru měli dosud lidé k dispozici ve 26 spojích.

Donáška jídla nebo drobného občerstvení je součástí servisu i u konkurenčních dopravců. V případě žlutých vlaků RegioJet jde především o nabídku salátů, sushi, zákusků, ale i kuřecích řízečků s bramborovým salátem. Nabídka společnosti Leo Express obsahuje zejména zapečené panini, bagety a z hotových jídel například indické kuře Jalfrezi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy