Bezplatné parkování k jízdence na vlak. Leo Express následuje konkurenci

Petr Kučera Petr Kučera
12. 9. 2016 12:49
Vlakový dopravce Leo Express láká na bezplatné parkování u tří nádraží. Podobnou službu už nabízí konkurenční RegioJet. Na trase, kde jim konkurují soukromí dopravci, postupně rozšiřují svou nabídku také státní České dráhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Na bezplatné parkování u stanic Praha hlavní nádraží, Ostrava Svinov a Zábřeh na Moravě začíná lákat vlakový dopravce Leo Express. Místa si lze rezervovat při internetovém nákupu zpáteční jízdenky.

Na pražském hlavním nádraží se parkovací místa nacházejí v bezprostřední blízkosti nástupiště, ovšem jsou pouze tři a lze je využít na maximální dobu 24 hodin. Z kapacitních důvodů je nabídka omezena pro cestující v nejdražší třídě Premium. Pro ostatní třídy – Business a Economy – nabízí Leo Express alespoň zvýhodněnou sazbu 20 korun za hodinu.

V Ostravě je pro bezplatné parkování k dispozici deset míst a v Zábřehu 19 míst, v obou případech na maximálně 48 hodin, přičemž objednat si je mohou cestující s jakoukoliv zpáteční jízdenkou, tedy nezávisle na třídě.

Konkurenční RegioJet nabízí vlastní bezplatné parkování už od svého vstupu na železniční trh, a to ve stanicích Olomouc, Ostrava-Svinov, Zábřeh a Česká Třebová. Ve stanicích Hranice, Havířov, Třinec-centrum a Bystřice pak lze využít veřejných parkovacích míst, která jsou také zdarma. Podmínkou je zakoupení zpáteční jízdenky a volná kapacita parkoviště.

Na trase, kde jim konkurují soukromí dopravci, postupně rozšiřují svou nabídku také státní České dráhy. Bezplatné parkování nabízejí v Pardubicích (pro cestující s jízdenkou na alespoň 100 kilometrů), Zábřehu na Moravě (alespoň 60 kilometrů) a Otrokovicích (alespoň 50 kilometrů).

V Praze a Plzni pak České dráhy nabízejí zvýhodněnou sazbu 99 korun za 24 hodin, ovšem pouze pro cestující s jízdenkou na více než 200 kilometrů v jednom směru, s mezinárodní jízdenkou, celodenní jízdenkou, skupinovou víkendovou jízdenkou nebo věrnostními kartami IN Business a IN 100. U nádraží v České Třebové pak lze parkovat za 70 korun za den.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy