Bezplatné parkování k jízdence na vlak. Leo Express následuje konkurenci

Petr Kučera Petr Kučera
12. 9. 2016 12:49
Vlakový dopravce Leo Express láká na bezplatné parkování u tří nádraží. Podobnou službu už nabízí konkurenční RegioJet. Na trase, kde jim konkurují soukromí dopravci, postupně rozšiřují svou nabídku také státní České dráhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Na bezplatné parkování u stanic Praha hlavní nádraží, Ostrava Svinov a Zábřeh na Moravě začíná lákat vlakový dopravce Leo Express. Místa si lze rezervovat při internetovém nákupu zpáteční jízdenky.

Na pražském hlavním nádraží se parkovací místa nacházejí v bezprostřední blízkosti nástupiště, ovšem jsou pouze tři a lze je využít na maximální dobu 24 hodin. Z kapacitních důvodů je nabídka omezena pro cestující v nejdražší třídě Premium. Pro ostatní třídy – Business a Economy – nabízí Leo Express alespoň zvýhodněnou sazbu 20 korun za hodinu.

V Ostravě je pro bezplatné parkování k dispozici deset míst a v Zábřehu 19 míst, v obou případech na maximálně 48 hodin, přičemž objednat si je mohou cestující s jakoukoliv zpáteční jízdenkou, tedy nezávisle na třídě.

Konkurenční RegioJet nabízí vlastní bezplatné parkování už od svého vstupu na železniční trh, a to ve stanicích Olomouc, Ostrava-Svinov, Zábřeh a Česká Třebová. Ve stanicích Hranice, Havířov, Třinec-centrum a Bystřice pak lze využít veřejných parkovacích míst, která jsou také zdarma. Podmínkou je zakoupení zpáteční jízdenky a volná kapacita parkoviště.

Na trase, kde jim konkurují soukromí dopravci, postupně rozšiřují svou nabídku také státní České dráhy. Bezplatné parkování nabízejí v Pardubicích (pro cestující s jízdenkou na alespoň 100 kilometrů), Zábřehu na Moravě (alespoň 60 kilometrů) a Otrokovicích (alespoň 50 kilometrů).

V Praze a Plzni pak České dráhy nabízejí zvýhodněnou sazbu 99 korun za 24 hodin, ovšem pouze pro cestující s jízdenkou na více než 200 kilometrů v jednom směru, s mezinárodní jízdenkou, celodenní jízdenkou, skupinovou víkendovou jízdenkou nebo věrnostními kartami IN Business a IN 100. U nádraží v České Třebové pak lze parkovat za 70 korun za den.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 59 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy