Sreality přijdou o tři hlavní hráče.Kvůli cenám inzerce

Veronika Skálová Veronika Skálová
24. 3. 2010 16:05
Sting, Re/Max a M reality odcházejí ze serveru Sreality.
Sreality.cz jsou největší realitní inzertní server v Česku. Teď trochu "zhubnou". Ilustrační foto.
Sreality.cz jsou největší realitní inzertní server v Česku. Teď trochu "zhubnou". Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Kdo bude od prvního dubna hledat nemovitost k nákupu nebo pronájmu, na nejvyužívanějším severu Sreality.cz najde menší nabídku, než byl zvyklý. Tři největší realitní společnosti v Česku - Sting, Re/Max a M&M reality holding totiž přestanou služeb tohoto portálu využívat. Oznámily to dnes ve společné tiskové zprávě.

Realitní giganty rozezlily podmínky, které jim Sreality.cz od prvního dubna nabídly. Tvrdí, že jsou v hrubém rozporu s podmínkami ve dříve uzavřených smlouvách na letošní rok.

"Kvalita a úroveň nabízených služeb serveru již přestala odpovídat částkám požadovaným za inzerci. Server změnil od začátku roku 2010 návrh podmínek již třikrát, čímž uvedené společnosti došly k jednoznačnému závěru, že serveru chybí jakákoli koncepce a že server v této době nenabízí perspektivní spolupráci do budoucna," oznámily realitní společnosti.

Spory o podmínky inzerování na Sreality.cz se objevily už na začátku roku, kdy Seznam, který portál provozuje, chtěl změnit systém platby za inzerát. Namísto denní paušální platby měly společnosti platit za každého zájemce, který se na inzerát podívá detailně.

Tento postup napadla i Asociace realitních kanceláří, která podala podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Upozornila, že by se mohlo ze strany Sreality jednat o zneužití dominantního postavení.

Server později oznámil, že podmínky měnit nebude. Podle reakce realitních společností se však zdá, že nakonec přece jen změnil názor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy