Hypotéky dál zlevňují. Brzy přijde i převratná nabídka

Petr Kučera Petr Kučera
23. 3. 2010 8:10
Ceny hypoték jsou nyní na dvouletém minimu

Praha - Banky přicházejí s další vlnou akčních nabídek na hypotéky. V březnu je zatím představily Raiffeisenbank, ČSOB a Wüstenrot hypoteční banka. Na konci měsíce pak UniCredit Bank slibuje uvést přímo Převratnou hypotéku, alespoň podle avizovaného názvu.

Oproti loňskému roku přitom nezůstává jen u reklamních lákadel. Lednová i únorová statistika Fincentrum Hypoindex potvrdila, že úrokové sazby po mnoha měsících výrazněji klesly. Ceny hypoték jsou nyní na dvouletém minimu. Do statistiky jsou zahrnuty sazby skutečně poskytnutých úvěrů, tedy nikoliv ceny inzerované bankami.

Průměrné úrokové sazby hypoték se zhruba od poloviny roku 2008 dlouho pohybovaly kolem úrovně 5,6 % p.a. První dva měsíce letošního roku však přinesly pokles sazeb na průměrných 5,37 % p.a., což představuje nejnižší úroveň od prosince roku 2007. (Podrobnosti jsme přinesli v samostatném článku.)

ČSOB se připojila k bankám, které neúčtují vstupní poplatek za zpracování hypotečního úvěru, dosahující jednorázově až 25 tisíc korun. Nabídka platí do 7. dubna při sjednání hypotéky do 85 procent hodnoty nemovitosti s pětiletou a delší fixací. Dodejme, že například u mBank nebo Raiffeisenbank je neúčtování tohoto poplatku už delší dobu samozřejmostí - časově neomezenou.

Wüstenrot hypoteční banka snížila úrokové sazby až o 0,5 procentního bodu. Minimální sazby se tak nyní pohybují od 4,45 % p.a. u jednoleté doby fixace do 4,94 % p.a. u pětileté fixace. Zvýhodnění zatím není časově omezeno.

Také Wüstenrot neúčtuje u hypoték s pětiletou fixací a do 85 procent hodnoty nemovitosti vstupní poplatek. Trvale bez poplatku nabízí refinanční hypotéky Refin.

Nejnovější akce Raiffeisenbank je naopak omezena jen na týden. Každý, kdo obdrží orientační propočet úvěru v týdnu od 29. března do 2. dubna a následně podepíše hypoteční smlouvu, získá bonus 500 korun za každých půl milionu korun z výše úvěru, maximálně však 5000 korun. Nadále platí standardní výhody - poskytnutí hypotéky zdarma či bezplatné vedení eKonta.

Už od února běží nabídka Oberbank na hypotéky se sazbou od 4,60 % p.a. při jednoleté fixaci.

Na konci března chce UniCredit Bank představit Převratnou hypotéku, podrobnosti zatím tají.

Podrobnější přehled sazeb jednotlivých bank (stav ze začátku března) najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy