Piloti ČSA stopli stávku, všechna letadla zase odlétají

ČTK ČTK
3. 12. 2011 9:12
České aerolinie plně obnovily provoz, který byl narušený protestem pilotů
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: ČSA

Praha - České aerolinie (ČSA) plně obnovily provoz, který byl v předchozích dvou dnech narušený protestem pilotů.

Protestní akce prý neovlivní víkendové odlety letadel ČSA, řekla mluvčí společnosti Hana Hejsková.

Piloti v pátek ukončili první fázi protestu, při níž odmítli létat. České sdružení dopravních pilotů (CZALPA) ale vyhlásilo stávkovou pohotovost a připravuje případnou stávku.

"Ráda bych znovu potvrdila, že cestující Českých aerolinií se nemusejí obávat, že by jejich cestovní plány v průběhu víkendu narušila nátlaková akce odborové organizace, která probíhala ve dnech 1. až 2.prosince 2011," uvedla mluvčí. "Nyní je již letecký provoz plně obnoven," dodala.

"Nepředpokládám, že by mělo dojít k nějakému zásadnímu narušení provozu," potvrdil mluvčí sdružení pilotů Filip Gaspar. Případné další formy protestu se podle něj dají očekávat až po víkendu.

Aeroliniím se v pátek podařilo protest eliminovat tím, že si pronajaly dostatečné množství náhradních letadel i s posádkami, které začaly létat podle letového řádu. Během pátku ČSA nevypravily asi osm letů, ve čtvrtek 25.

Sdružení pilotů poukazuje na špatnou situaci ČSA i její prodej. Piloty, kteří protestují proti převádění letadel ČSA z mateřské firmy do dceřiné společnosti, v pátek ostře odsoudil premiér Petr Nečas.

Podívejte se: Boeing v retro kabátě přistál v Praze

 

Právě se děje

Další zprávy