Česko a Bermudy se dohodly: Skončil další daňový ráj

Tereza Holanová Tereza Holanová
16. 8. 2011 15:05
Zástupci Bermud a České republiky podepsali dohodu o výměně daňových informací
Foto: Jan Langer

Camden - Češi přijdou o další daňový ráj. Řádnému placení daní se nově nevyhnou podniky, které sídlí na Bermudách.

Oboustrannou dohodu o výměně daňových informací (TIEA) v pondělí podepsala bermudská premiérka Paula Cox s prvním náměstkem českého ministra financí Ladislavem Minčičem.

Informoval o tom místní list The Royal Gazette.

Ve smlouvě se Bermudy zavazují, že úřadům české daňové správy plně poskytnou data, která se týkají daňových nebo trestních záležitostí.

Podnikatelé, jejichž firma sídlí na Bermudách, už tak neutečou před zdaněním svého příjmu nebo majetku, ztíží se i možnost prát v daňovém ráji špinavé peníze.

"Podpisem dohody se Česká republika stala jedenáctou zemí Evropské unie, která s námi TIEA uzavřela," uvedla premiérka souostroví v Atlantském oceánu. Celkově Bermudy tuto smlouvu uzavřely s 26 státy světa.

Bermudy se podle Pauly Cox chtějí podílet na prevenci nezákonných činností, mezi něž patří i porušování daňového práva jiných zemí.

Souostroví není jedinou zemí, která pro české poplatníky přestane být daňovým rájem. V letošním roce Česká republika dojednala dohody například s ostrovy Guernsey a Man nebo s Panenskými ostrovy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy