Relaxujte v houpací síti. Doma i na zahradě

Andrea Berniová
2. 4. 2012 10:34
Existuje mnoho typů houpacích sítí, vyberte si a relaxujte
Foto: Jaroslav Jiřička

Máte doma houpací síť? Možná ji jen občas používáte k odpočinku na zahradě a možná vám ležení na smotaných šňůrách připadá nepohodlné. Víte ale, že houpací sítě najdou uplatnění i v interiéru a že vůbec nemusejí připomínat síť? Blíží se teplé dny a čas bezstarostného lenošení třeba s knihou nebo za poslechu hudby. Proč si neužít opravdu pohodlné relaxace při pomalém pohupování?

Není síť jako síť

Houpací síť může být i z látky. V tom případě je mnohem pohodlnější, protože provázky a uzlíky nikde netlačí. Máte možnost volit z různých typů tkanin i jejich zpracování. Můžete mít jemnou bavlnu, anebo třeba pevný polyester. Ten je dobře omyvatelný, což se hodí obzvlášť tehdy, pokud budou síť využívat děti například ke svačení. Vybírejte s ohledem na budoucí použití. Důležitý je věk - můžete totiž koupit houpací síť určenou pro děti nebo pro dospělé.

Houpejte se i doma

Také uvažujte o plánované zátěži: bude v síti relaxovat vždy jen jeden člen rodiny? Nebo dva či dokonce víc? I podle tohoto kritéria se sítě dělí. Kupte vždy tu síť, která unese větší hmotnost, než momentálně potřebujete. Různí se i způsob umístění. Na zahradě se dá síť klasicky přivázat mezi dva stromy, které mají vhodnou vzdálenost.

Pokud ale takovou možnost nemáte, můžete si pořídit síť s konstrukcí z tyčí nebo s dřevěnou konstrukcí. Právě sítě s konstrukcí jsou vhodné i do domu či bytu. Proč byste nemohli doma relaxovat stejně jako na zahradě? Kromě konstrukce můžete ukotvit síť i do zdí. Je ale potřeba použít kotvy s dostatečnou nosností a také zvážit, zda je pro takovou zátěž vaše stěna vhodná. Jestli máte pohupování rádi, zkuste ještě závěsný vak nebo závěsné křeslo.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy