Utečte před mrazem do vířivky a užívejte si relaxace

td
9. 2. 2012 3:59
Dopřejte si vlaství vířivou vanu a užívejte si jí i v zimě, prospívá to zdraví
Foto: Isifa/Thinkstock

Tiché bublání vody a hřejivý pocit, který rozlévá celým tělem. Není náhodou, že při každé návštěvě bazénu musíte na místo ve vířivé vaně čekat téměř frontu. Chvíle relaxace v horké vířivé lázni si totiž zamiluje snad každý. Zejména během mrazivých dní, se kterými se momentálně potýká celá Evropa, chvíle klidu a tepla přijde vhod jako nikdy předtím. Proč si nedopřát vlastní vířivou vanu, která se postará o dokonalou oázu odpočinku?

Proč nezkusit venkovní vířivku?

Na trhu lze vybírat z několika variant vířivek, základním rozhodnutím je ale volba mezi venkovní a vnitřní variantou. Právě exteriérové vany se začínají těšit stále vzrůstající oblibě, může za to především zvýšený komfort užívání a příjemná atmosféra. Jediným problémem bývá u menších zahrad soukromí, které však poskytne například elegantní dřevěný paraván. Navíc lze do venkovní vířivé vany pozvat i přátele, což u vnitřního provedení nebývá zvykem.

V zimě se ohřejete a ještě posílíte zdraví

Venkovní vířivky lze navíc používat i v zimě, pokud není příliš velký mráz. Během nižších teplot se totiž k uklidňujícím a relaxačním účinkům přidává ještě takzvaný saunový efekt, který zdraví velmi prospěšný.

V případě, že rtuť teploměru klesne už příliš nízko, měla by se vířivka vhodným způsobem zazimovat. Je nutné z vany vypustit veškerou vodu a zakryjte ji izolačním materiálem. Služby bezpečného zazimování za menší poplatek obstarají i specializované firmy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy