Realitky bojují o zákazníky, přicházejí s novinkami

td
30. 1. 2012 5:32
Realitní kanceláře bojují s nezájmem, spoléhají na odkup za hotové a mobilní aplikace
Řada domů na prodej v jižním Londýně
Řada domů na prodej v jižním Londýně | Foto: Reuters

S krizí stavebnictví a snížením zájmu o koupi nových nemovitostí přichází doba, kdy na realitním trhu zůstanou jen ti nejschopnější společnosti. Klíčem k úspěchu jsou zejména inovace.

Nové ojedinělé služby totiž dokážou přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků a tím i zvýšit tržby realitní kanceláře. Stále častěji tak lze narazit na speciální nabídky, aplikace či rozšíření působnosti firem, které se zabývají prodejem a pronájmem realit.

Zdokonalování vzdělávacího systému realitních makléřů ani počet prodaných nemovitostí už rozhodně nové zákazníky nepřitáhne, je tedy třeba sáhnout po modernějších prostředcích. Proto se u realitních kanceláří čím dál častěji setkáváme s doposud neznámými službami. Mezi již zavedené zlepšení patří například okamžitý odkup nemovitosti za hotové.

Obzvláště v dnešní době krize tuto možnost využívá stále více majitelů domů a bytů. Nevýhodou je fakt, že realitní kancelář nabízí mnohem nižší částku, než jaká je skutečná tržní cena nemovitosti, i přesto však většina zákazníků upřednostní okamžité peníze na ruku.

Prezentace nového bydlení v mobilu

Mezi novinky patří také speciální aplikace pro všechny, kteří momentálně zvažují koupi nemovitosti. Jednoduchý program dokáže během okamžiku vyhledat dostupné domy v okolí a prezentovat je zájemci přímo na mobilním telefonu.

Další novou službou, která značně zvyšuje konkurenceschopnost realitní kanceláře, je nabídka rekonstrukcí a modernizace konkrétních prostor profesionálními řemeslníky. Zajímavý obohacením je také možnost sledovat průběh vlastní zakázky, a to online. Společně s profilem se zobrazí také počet prohlédnutí nebo nabídnutých poptávek.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy