Oslava za deště. Prahou projel štrúdl 120 Volkswagenů Transporter všech generací

Oslava za deště. Prahou projel štrúdl 120 Volkswagenů Transporter všech generací
Na 120 aut před Výstavištěm v pražských Holešovicích. Akci počasí zrovna nepřálo, ale řidiče a fanoušky dodávky s logem VW ve znaku to neodradilo.
Původně se tu letos v červnu v Holešovicích měly konat velkolepé oslavy a mělo dorazit až 1000 aut. Jenže kvůli koronaviru byla akce zrušená.
Událost komornějšího typu se měla uskutečnit o víkendu od 26. do 28.9. v kempu Valek, i tento program se nakonec zrušil a zbyla "jen" jízda Prahou.
Ve štrúdlu aut bylo k vidění ledacos, modely Transporter všech generací a také úprav.
Foto: Volkswagen Užitkové vozy
Eva Srpová Eva Srpová
28. 9. 2020 18:30
Sraz Volkswagenů Transporter měl být letos velkolepý, model se začal vyrábět před 70 lety a český Tranporterklub spolu s divizí VW Užitkové vozy plánoval oslavy. Nakonec z nich kvůli koronaviru sešlo, v sobotu 26. září se Prahou projelo 120 aut různých generací, aby se tak alespoň symbolicky připomněly narozeniny slavné dodávky.
 

Právě se děje

před 16 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy