Platební karty, hodinky nebo i hotovost nacházejí řidiči na zadních sedadlech celkem běžně. A také osobní doklady, což je obzvlášť nepříjemné pro výletníky a dovolenkáře, kteří ztrátu objeví až při odbavení na letišti.
Vzácněji zůstanou po cestujících cennosti jako prsteny a šperky. Jeden ze zákazníků vypsal odměnu dvacet tisíc korun za diamant ve tvaru hrušky.
Složitější je to s věcmi, které mají pro pasažéra velkou osobní hodnotu, i když vůbec nevypadají draze a řidič by je při úklidu mohl snadno vyhodit. Jeden cestující se například sháněl po háčkované jahodě, kterou dostal od přítelkyně.
Zajímavé je, jak velké předměty dokážou lidé při vystupování z vozu přehlédnout. Sem patří hudební nástroje, zbraně jako meče a štíty nebo umělecky vyřezávaná vycházková hůl. Jiní v autě zapomněli kbelík slizu, další čtyři a půl kila masa. Cestující Uberu mohou prostřednictvím aplikace poslat popis věci přímo řidiči, který je vezl. Jeden takový popis zněl "dost ošklivý obraz losa".
Nádech černé komedie dostávají ztráty a nálezy u odložených končetin a zubů, i když u lidí určitého věku se takovému zapomínání těžko divit. Pokud ovšem někdo nechá v autě urnu s popelem, nabízí se kromě roztržitosti i jiná vysvětlení. Třeba strach ze smrti nebo méně vřelý vztah k zesnulému.
Málokoho překvapí, že nejvíc zapomenutých věcí zůstává v taxících za odpolední špičky, kdy lidé jezdí unavení z práce. Zajímavější je, že některé předměty mají své dny. Třeba nabíječky nacházejí řidiči nejčastěji v pondělí, nejvíc cestovních pasů ve středu. Čím blíže k víkendu, tím běžnější věci zapomínáme.
Který den v týdnu se v autě našlo ukulele, kbelík slizu a urna s popelem, statistika Uberu bohužel neuvádí.
Zmiňuje však pořadí zapomnětlivosti podle národů. Suverénně v něm vítězí Francouzi, následovaní románskými spolubratry z Itálie, Španělska a Portugalska. V první desítce nechybí ani Řekové a Poláci. Češi jsou ze čtyřiceti hodnocených národů až sedmatřicátí.