Velký test dětských autosedaček. Dvě propadly: jedna je nebezpečná, druhá jedovatá

Martin Přibyl Martin Přibyl
31. 5. 2019 6:03
Německý autoklub ADAC zveřejnil výsledky svého nejnovějšího testu dětských autosedaček. Vyzkoušel celkem 31 modelů nejrůznějších velikostí: od těch pro půlroční caparty po ty pro dvanáctileté "výrostky." Podívejte se na výsledky.
Foto: ADAC

Pro děti do cca jednoho roku

Celkově nejlepší sedačku v testu najdete hned v kategorii pro nejmenší. Maxi-Cosi Jade (na obrázku) je speciální kolébka, která se na isofixovou základnu montuje napříč na směr jízdy a je určena jen pro děti do půl roku. Při zohlednění ceny přes deset tisíc korun se tedy jedná o poměrně drahý bezpečnostní špás. Výhodou je to, že vám alespoň zůstane základna, která se dá následně použít pro větší sedačky, podobným modulárním systémem se zákazníky snaží udržet i další výrobci.

Doporučit lze ale i tak spíše koupi většího modelu Pebble od stejné firmy. Pokud přežijete komplikovanější montáž s využitím bezpečnostních pásů (a ne kotev Isofix), dá se pořídit za polovinu a dítěti vydrží přibližně po celý první rok života.

Autosedačka Cena* (Kč) Isofix Hodnocení**
Maxi-Cosi Jade + 3wayFix 10 910                ano  1,5
Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size  4999 ne  1,7
Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size + 3wayFix  9974 ano  1,8    
Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size + FamilyFix One 9342 ano   1,8
Inglesina Darwin i-Size  5190 ne  2,0 
Inglesina Darwin i-Size + Darwin i-Size Base 10 380 ano  2,3

*Cena odpovídající českým internetovým obchodům, včetně případné základny. **Čím vyšší, tím horší. Slovní hodnocení: 0,5-1,5 velmi dobrá; 1,6-2,5 dobrá; 2,6-3,5 uspokojivá, 3,6-4,5 dostatečná; 4,6-5,5 nedostatečná

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy