Dostupní rodinní pracanti: tři ojetá kombi do 100 000 korun, se kterými se nespálíte

Petr Šikl
18. 10. 2018 6:02
Karosářská verze kombi patří mezi ojetými vozy k nejžádanějším. Dokáže poskytnout více muziky za méně peněz než populární vozy kategorie SUV. Vybrali jsme tři zajímavé tipy, které pořídíte do sto tisíc, a pokud si dáte při výběru pozor na základní věci, budou vám dlouho a dobře sloužit.

Na přehled nejlevnějších nových kombi se můžete podívat zde.

Foto: Mazda

Mazda 6 (2002-2007)

Šestka ve své době ohromovala nejen vzhledem, ale i fantastickými jízdními vlastnostmi, dostatečným komfortem a poctivou technikou. Už po pár letech provozu se ovšem kráska ze země vycházejícího slunce ocitla v nesnázích, když kvůli nedostatečné antikorozní ochraně začala reznout. Kvůli tomu nejstarší kusy startují na cenách kolem třiceti tisíc korun, ty nejmladší ve verzi kombi pořídíte do 120 000 Kč.

Koroze postihuje zejména lemy zadních blatníků, podlahu i nosníky. Při výběru ojeté šestky platí daleko více než jinde, že důkladná prohlídka stavu karoserie včetně podvozkové platformy je alfou a omegou úspěšné koupě. Na první pohled pěkné kousky, mohou být prožrané na prach, díky čemuž nemusíte počítat s další úspěšnou STK. Některé vozy jejich majitelé nechali vyvařit, zde ovšem záleží na tom, jak dobře byla práce odvedena. Jen pro úplnost dodáváme, že vyvaření nejvíce bolavých míst vyjde minimálně na dvacet tisíc korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy