Dostupní rodinní pracanti: tři ojetá kombi do 100 000 korun, se kterými se nespálíte

Petr Šikl
18. 10. 2018 6:02
Karosářská verze kombi patří mezi ojetými vozy k nejžádanějším. Dokáže poskytnout více muziky za méně peněz než populární vozy kategorie SUV. Vybrali jsme tři zajímavé tipy, které pořídíte do sto tisíc, a pokud si dáte při výběru pozor na základní věci, budou vám dlouho a dobře sloužit.

Na přehled nejlevnějších nových kombi se můžete podívat zde.

Foto: Peugeot

Peugeot 207 SW (2007-2014)

Benzinové agregáty s impozantní technikou trápila řada problémů v čele s rozvodovými řetězy. Na ty již existuje několik modifikací a zdá se, že ta poslední drží (výměna rozvodů přijde zhruba na deset tisíc korun). U jízdně famózního agregátu 1.6 THP se na ventilech tvoří nánosy karbonu, které způsobují detonační spalování a následné odpojení činnosti válce.

Pokud uvažujete o motoru VTi či THP, vybírejte modely vyrobené po roce 2010, které již splňují emisní normu Euro 5. Právě u nich výrobce aplikoval řadu neviditelných změn. Pamatovat je nutné také na fakt, že zejména agregát THP je hodně náchylný na kvalitu oleje a nutností je používat mazivo předepsané výrobcem.

Daleko lepší volbou po stránce spolehlivosti je čtyřválec 1.4 8V vlastní produkce. Ten nepřesvědčí výkonem ani spotřebou paliva, problémy se mu ale vyhýbají a kromě pravidelné výměny oleje a rozvodů (po 120 000 km) nic jiného žádat nebude. Ještě lepší volbou jsou šestnáctiventilové čtyřválce produkované v období 2006-2008. Čtrnáctistovka i šestnáctistovka nemají s 207 problém a fungují spolehlivě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy