Test nového Mercedesu třídy G. Pořád je to pravověrný off-road za astronomickou cenu

Neexistuje mnoho překážek, kterých by se hranatý off-road zalekl.
V české kotlině není mnoho míst, kde lze beztrestně vyzkoušet schopnosti SUV s pohonem všech kol, natož terénní automobil, jakým je legendární "Géčko" od trojcípé hvězdy.
Ještě stále existují země, kde se můžete prohánět po náhorních plošinách národního parku, brodit korytem řeky nebo se prokousávat na vrcholky kopečků vyšších než Sněžka.
Abyste se přenesli do jiného světa, je nutné zdolat zhruba tisícovku kilometrů. Rumunské pohoří Maramureš váš vůz prověří opravdu důkladně, v našem případě to byly terénní modely od stuttgartské automobilky.
Po přejezdu Maďarska a části Rumunska se rovinatá krajina mění v kopcovitou a zhoršující se kvalita silnic dává najevo, že tady jsme dobře. I když s tou kvalitou komunikací to není tak špatné.
Foto: Mercedes-Benz
Petr Šikl
29. 9. 2018 7:07
S novým Mercedesem třídy G jsme vyrazili do rumunských hor, abychom pořádně prověřili jeho terénní schopnosti. Co všechno tahle krabice s trojcípou hvězdou na masce zvládne, zjistíte v galerii.

Katalog modelů Mercedes-Benz najdete tady.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vraždu novináře Chášukdžího schválil podle amerických tajných služeb saúdskoarabský korunní princ

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán schválil operaci s cílem zajmout nebo zabít novináře a kritika Rijádu Džamála Chášukdžího, který byl v roce 2018 brutálně zavražděn na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu. K takovému závěru podle čerstvě zveřejněné zprávy dospěly americké tajné služby, informovaly světové zpravodajské agentury.

Washington avizoval, že ještě dnes oznámí opatření související s kauzou zavražděného novináře.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 43 minutami

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy