Test nového Mercedesu třídy G. Pořád je to pravověrný off-road za astronomickou cenu

Neexistuje mnoho překážek, kterých by se hranatý off-road zalekl.
V české kotlině není mnoho míst, kde lze beztrestně vyzkoušet schopnosti SUV s pohonem všech kol, natož terénní automobil, jakým je legendární "Géčko" od trojcípé hvězdy.
Ještě stále existují země, kde se můžete prohánět po náhorních plošinách národního parku, brodit korytem řeky nebo se prokousávat na vrcholky kopečků vyšších než Sněžka.
Abyste se přenesli do jiného světa, je nutné zdolat zhruba tisícovku kilometrů. Rumunské pohoří Maramureš váš vůz prověří opravdu důkladně, v našem případě to byly terénní modely od stuttgartské automobilky.
Po přejezdu Maďarska a části Rumunska se rovinatá krajina mění v kopcovitou a zhoršující se kvalita silnic dává najevo, že tady jsme dobře. I když s tou kvalitou komunikací to není tak špatné.
Foto: Mercedes-Benz
Petr Šikl
29. 9. 2018 7:07
S novým Mercedesem třídy G jsme vyrazili do rumunských hor, abychom pořádně prověřili jeho terénní schopnosti. Co všechno tahle krabice s trojcípou hvězdou na masce zvládne, zjistíte v galerii.

Katalog modelů Mercedes-Benz najdete tady.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy