Velký přehled automobilových novinek: Na co láká pařížský autosalon?

Jednou z největších hvězd výstavy v Paříži bude koncept Peugeot e-Legend.
O něco větší než A1 je nová generace kompaktního SUV Q3. Designově vůz hodně čerpá z luxusní Q8. Oproti ní ale bude mít navíc třeba posuvnou zadní lavici. Mezi motory nebude chybět turbodiesel, prim ale hrají benzinové jednotky.
Audi by mělo na svém stánku ukázat také své první čistě elektrické SUV e-tron. To, ač to na první pohled nevypadá, je s délkou 4,9 metru a rozvorem 2,93 metru velkým kusem auta. Dva elektromotory v útrobách vozu dávají maximálně 300 kW, dojezd je papírově 400 km. Cena vozu by měla být někde na úrovni dvou milionů korun.
Ve spolupráci s Toyotou probíhal vývoj nové generace BMW Z4. Dvoumístný roadster přijel před novou Suprou a stihl společnost rozdělit svým vzhledem. V útrobách pracují dva přeplňované čtyřválce - sDrive20i o výkonu 145 kW a sDrive30i o výkonu 190 kW -, případně přeplňovaný šestiválec M40i o výkonu 250 kW. Vždy jsou poháněna zadní kola, vždy přes automatickou převodovku.
Foto: Peugeot
Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 28. 9. 2018 11:47
Autosalon v Paříži se každý rok střídá s výstavou ve Frankfurtu. Letos tak přišla řada opět na francouzskou metropoli, pro fanouška automobilů ale půjde o trochu trpkou podívanou. Právě v Paříži se totiž ukázala situace současných autosalonů, která je charakterizována nezájmem značek. Celý koncern FCA, Ford, Mazda, Mitsubishi, Mini, Nissan, Opel, Subaru, Volvo a dokonce ani Volkswagen. Žádnou z těchto značek na výstavišti nepotkáte. I přesto jsme vybrali novinky, kvůli nimž se do města nad Seinou vyplatí zajet. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy