Srovnání: SUV Rolls-Royce Cullinan a ti ostatní. Rozdrtí konkurenci luxusem i obřími rozměry?

Jan Markovič Jan Markovič
18. 5. 2018 13:46
Rolls-Royce má poprvé ve své historii SUV. Poprvé auto s pohonem všech kol a také poměrně praktické. Jak si stojí ve srovnání s konkurencí? Porovnali jsme ho s dalšími super SUV, tedy zejména Bentley Bentayga a Lamborghini Urus.
Top auta fotbalistů: Bentley Bentayga
Top auta fotbalistů: Bentley Bentayga | Foto: JBR Capital

Bentley Bentayga

Jedním z úhlavních konkurentů je Bentley Bentayga. SUV nabízí výběr ze dvou motorů, tedy vznětového osmiválce a benzinového dvanáctiválce, se kterým právě půjde proti Cullinanu. S tímto motorem má výkon 608 koní a na stovku zrychlí za 4,1 sekundy.

Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Stelvio QV

Italské SUV zaměřené na velmi rychlé svezení má sice jen poloviční motor, ale jeho šestiválec vygeneruje působivých 510 koní. Vzhledem k tomu, že je Stelvio o něco menší a výrazně lehčí než oba britské super luxusní stroje, může se pochlubit ostrou akcelerací. Stovku dá za 3,8 sekundy.

Foto: Lamborghini

Lamborghini Urus

Nejrychlejším SUV světa je ovšem Lamborghini Urus. První auto tohoto typu italské automobilky po třiceti letech (stavěla off-road LM002) má pod kapotou benzinový osmiválec, který je dvojitě přeplňovaný. Výkon: 650 koní. To znamená stovku za 3,6 sekundy a maximální rychlost 305 km/h.

Foto: Porsche

Porsche Cayenne Turbo S

Konkurencí může být i oblíbené Porsche Cayenne. To je zatím v Česku v prodeji ve třech motorových verzích, nejsilnější je označena jako Turbo. Její motor má 550 koní a dokáže auto poslat z nuly na 100 km/h za 3,9 sekundy. Maximálně jede 286 km/h.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma dopravním nehodám na 34. kilometru poblíž Dobříše je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a údajů na webu dopravní policie.

K nehodám došlo kolem 05:30. Na místě zasahují složky integrovaného dopravního systému. Řidiče policisté odklání z dálnice na sjezdu 41 u Dubence. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy