Srovnání: SUV Rolls-Royce Cullinan a ti ostatní. Rozdrtí konkurenci luxusem i obřími rozměry?

Jan Markovič Jan Markovič
18. 5. 2018 13:46
Rolls-Royce má poprvé ve své historii SUV. Poprvé auto s pohonem všech kol a také poměrně praktické. Jak si stojí ve srovnání s konkurencí? Porovnali jsme ho s dalšími super SUV, tedy zejména Bentley Bentayga a Lamborghini Urus.

Bentley vs Rolls-Royce

Vraťme se ale ještě k Bentley, které spolu s Rolls-Roycem patří mezi dvě jediná dvanáctiválcová SUV na trhu. Proto se budou nejčastěji srovnávat. Bentayga je o něco kratší, ale i tento vůz přesahuje svou délkou hranici pěti metrů. Bentley má dokonce i o něco málo výkonnější motor - 608 koní proti 563 koním od Rolls-Royce. Jak bude Cullinan zrychlovat, zatím automobilka nezveřejnila. Spotřeba by se ale měla pohybovat okolo 15 litrů benzinu na 100 km, Bentley hovoří o 12,8 litru. A zatímco Rolls omezil svou rychlost na 250 km/h, okřídlené B se na německé dálnici může vydat až do 301 km/h. Až do příchodu Lamborghini Urus tak drželo titul nejrychlejšího SUV světa.

 

Právě se děje

před 3 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy