Srovnání: SUV Rolls-Royce Cullinan a ti ostatní. Rozdrtí konkurenci luxusem i obřími rozměry?

Jan Markovič Jan Markovič
18. 5. 2018 13:46
Rolls-Royce má poprvé ve své historii SUV. Poprvé auto s pohonem všech kol a také poměrně praktické. Jak si stojí ve srovnání s konkurencí? Porovnali jsme ho s dalšími super SUV, tedy zejména Bentley Bentayga a Lamborghini Urus.

Kufrová politika

Cullinan je první praktický Rolls-Royce. Základní kapacita jeho kufru má hodnotu 600 litrů. Páté dveře jsou podobně jako u Range Roveru rozděleny na dvě části, výklopná spodní může díky speciální výbavě posloužit jako prostor pro instalaci sedátek a stolečku. Ideální místo k pozorování dostihů! Bentayga na tom už s prostorností není tak dobře. Mezi velkými SUV je hodnota kufru 484 litrů podprůměrná. Ani tady ale zástupci značky nešetřili nápady. Vznikla například speciální verze pro nadšené sokolníky, který má zaujmout hlavně arabskou klientelu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy