Diskuse ke galerii: Sportovní motorka jako tříkolka? Výstřední stroj od Yamahy ukazuje, že to jde a míří do výroby

Sportovní motorka jako tříkolka? Výstřední stroj od Yamahy ukazuje, že to jde a míří do výroby Yamaha Niken nebude první tříkolkou na světě, podobný systém používají některé skútry. U sportovně zaměřených motocyklů jde ale o nevídané řešení. Díky koncepci se dvěma koly v předu má mít jezdec větší jistotu při náklonech. Stroj, který Yamaha ukázala na autosalonu v Tokiu, je předprodukční koncept. Niken je ale už schválený do výroby a na začátku listopadu Japonci zveřejní i jeho cenu. Měl by se pak dostat i na české silnice.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 24 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy