Foto: Jaké jsou nové motorky pro novou sezonu? Na silnice míří drsné mašiny i skútr s airbagem

Foto: Jaké jsou nové motorky pro novou sezonu? Na silnice míří drsné mašiny i skútr s airbagem
BMW R 1200 GS Exclusiv a Rallye - U velkých endur bývá časté, že si je majitelé kupují i kvůli reprezentaci. Proto se jeden z nejoblíbenějších modelů na světě, tedy takzvané „géeso“ nově předvádí ve dvou provedeních. Exclusive je určeno pro luxusní cestování, Rallye pro náročnou jízdu v terénu.
BWM G 310 R - Lehké nahaté stroje jsou mrštné na klikatých silnicích. Letošní novinka potěší mladší jezdce.
Harley-Davidson Street Rod - Vlastnit motocykl klasické americké značky neznamená, že musíte být postarší pán s plnovousem. Mladé lidi za řidítka láká letošní novinka Street Rod za zajímavou cenu a s točivým motorem.
Jawa 350 OHC - České motocykly Jawa se snaží o návrat na silnici. Lehčí z modelů má motor o objemu 3,5 deci. Hodí se hlavně na krátké vyjížďky.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
1. 4. 2017 7:13
Hezké počasí láká za řidítka. Všichni velcí výrobci motocyklů proto představují řadu novinek pro letošní sezonu. Vybrali jsme 14 zásadních strojů, které potěší začátečníky, zájemce o klasické stroje nebo hledače adrenalinu. Podívejte se, co si budete moci letos na českém trhu pořídit pro chvíle zábavy na dvou kolech.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Svaz průmyslu: Velké firmy mají zájem o očkování zaměstnanců, doufají v rychlejší návrat do normálu

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců proti covidu-19 podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, který ve čtvrtek představil jeho viceprezident Jan Rafaj. Podle odhadů svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců. 

Své zaměstnance chtějí některé firmy k očkování i motivovat. Pracovníkům hodlají například proplácet dobu, kterou budou muset strávit očkováním. Podniky si od očkování slibují nejen výrazné snížení nemocnosti, ale i rychlejší návrat k normálnímu životu, upozornil Rafaj. Svaz průmyslu už minulý týden pomohl prosadit, že v druhé vlně očkování od května smí pomoct s vakcinací i firmy a jejich lékaři. Teď navrhuje, aby už při registraci k očkování mohli lidé zaškrtnout, že se chtějí nechat očkovat právě u svého zaměstnavatele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy