Foto: Jaké jsou nové motorky pro novou sezonu? Na silnice míří drsné mašiny i skútr s airbagem

Foto: Jaké jsou nové motorky pro novou sezonu? Na silnice míří drsné mašiny i skútr s airbagem
BMW R 1200 GS Exclusiv a Rallye - U velkých endur bývá časté, že si je majitelé kupují i kvůli reprezentaci. Proto se jeden z nejoblíbenějších modelů na světě, tedy takzvané „géeso“ nově předvádí ve dvou provedeních. Exclusive je určeno pro luxusní cestování, Rallye pro náročnou jízdu v terénu.
BWM G 310 R - Lehké nahaté stroje jsou mrštné na klikatých silnicích. Letošní novinka potěší mladší jezdce.
Harley-Davidson Street Rod - Vlastnit motocykl klasické americké značky neznamená, že musíte být postarší pán s plnovousem. Mladé lidi za řidítka láká letošní novinka Street Rod za zajímavou cenu a s točivým motorem.
Jawa 350 OHC - České motocykly Jawa se snaží o návrat na silnici. Lehčí z modelů má motor o objemu 3,5 deci. Hodí se hlavně na krátké vyjížďky.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
1. 4. 2017 7:13
Hezké počasí láká za řidítka. Všichni velcí výrobci motocyklů proto představují řadu novinek pro letošní sezonu. Vybrali jsme 14 zásadních strojů, které potěší začátečníky, zájemce o klasické stroje nebo hledače adrenalinu. Podívejte se, co si budete moci letos na českém trhu pořídit pro chvíle zábavy na dvou kolech.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

před 58 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy