V čem je Rapid lepší než Scala? Porovnali jsme kompaktní modely Škoda

Jan Matoušek Jan Matoušek
10. 12. 2018 6:07
Na konci minulého týdne představila Škoda v izraelském Tel Avivu nový model Scala. Ten nahrazuje hned dva vozy - liftback Rapid a hatchback Rapid Spaceback. Jak moc se Scala oproti nim změnila najdete v následující galerii. Vzhledem k tomu, že jde o hatchback, porovnávali jsme ho primárně s Rapidem Spaceback.

Jakým kompaktním hatchbackům s cenou do 400 tisíc korun bude Škoda Scala konkurovat najdete tady.

Foto: Škoda Auto

Vnější design Scaly je zcela jiný (a výraznější) než u Rapidu. V přední části má novinka větší masku a ostřeji řezané světlomety. Potkávací jsou standardně diodové, na přání mají světla bi-LED technologii. Kola mají nově až 18 palců, o palec více než u Rapidu.

Foto: Škoda Auto

V zadní části Scala překvapuje o něco více. Poprvé se v Evropě objevuje nápis Škoda místo klasického loga, poprvé vůbec může mít Škoda dynamické blinkry a podobně jako vpředu mají světla diody.Na přání jsou i full-LED reflektory.

Foto: Škoda Auto

Rapid Spaceback vsadil na konzervativní tvarování, které na druhou stranu nestárne ani po letech. Po modernizaci v loňském roce dostal kompakt například chromovanou ozdobnou lištu v nárazníku. O full-LED světlech si ale může Rapid nechat zdát - maximem jsou diody denního svícení a bi-xenonové reflektory.

Foto: Škoda Auto

Pohled zezadu ukazuje, jak moc je Rapid konzervativní. Zatímco Scala má světla orientovaná na šířku či nápis místo loga, Spaceback se drží tradičních postupů. Na rozdíl od liftbacku nemá zadní LED světla ani za příplatek. Co si Scala ponechala, to je prodloužené zadní sklo. Opět v kombinaci s panoramatickou střechou.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy