Škoda Octavia byla sesazena, už nemá největší kufr mezi kompaktními kombíky

Martin Přibyl Martin Přibyl
10. 9. 2018 6:05
Nejprodávanější auto v Česku dlouhou dobu platilo za třídního rekordmana v disciplíně objem kufru. Teď však byla Škoda Octavia Combi sesazena. Přinášíme přehled deseti největších kompaktních kombi.

Na kompletní žebříček kombi nižší střední třídy se podívejte zde.

10. Toyota Auris Touring Sports: 530 litrů

České stránky Toyoty sice uvádějí, že kombi verze Aurisu uveze 600 litrů nákladu, německý ceník ale ukazuje hodnotu měřenou metodikou VDA. Auris TS podle něj pojme jen 530-1658 litrů, čímž se Toyota řadí až na 10. místo. Ke cti Toyoty ale patří to, že v případě hybridní verze zůstává objem zavazadlového prostoru naprosto stejný, komplikované pohonné ústrojí s bateriemi z něj neubere ani litr.  Ceny Aurisu TS jsou v porovnání s konkurencí vyšší: základních 442 900 Kč ale ospravedlňuje atmosférická jedna šestka se slušnými 97 kW. 

Mimochodem: nástupce Aurisu, který se vrací ke klasickému označení Corolla, nabídne ve verzi kombi 598l kufr. Na trhu se objeví příští rok.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy