Škoda Octavia byla sesazena, už nemá největší kufr mezi kompaktními kombíky

Martin Přibyl Martin Přibyl
10. 9. 2018 6:05
Nejprodávanější auto v Česku dlouhou dobu platilo za třídního rekordmana v disciplíně objem kufru. Teď však byla Škoda Octavia Combi sesazena. Přinášíme přehled deseti největších kompaktních kombi.

Na kompletní žebříček kombi nižší střední třídy se podívejte zde.

10. Toyota Auris Touring Sports: 530 litrů

České stránky Toyoty sice uvádějí, že kombi verze Aurisu uveze 600 litrů nákladu, německý ceník ale ukazuje hodnotu měřenou metodikou VDA. Auris TS podle něj pojme jen 530-1658 litrů, čímž se Toyota řadí až na 10. místo. Ke cti Toyoty ale patří to, že v případě hybridní verze zůstává objem zavazadlového prostoru naprosto stejný, komplikované pohonné ústrojí s bateriemi z něj neubere ani litr.  Ceny Aurisu TS jsou v porovnání s konkurencí vyšší: základních 442 900 Kč ale ospravedlňuje atmosférická jedna šestka se slušnými 97 kW. 

Mimochodem: nástupce Aurisu, který se vrací ke klasickému označení Corolla, nabídne ve verzi kombi 598l kufr. Na trhu se objeví příští rok.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy