Škodovky, které se nepovedly a jejich nejčastější vady. Tyto modely raději neberte

Škodovky jsou u nás nejvyhledávanějšími ojetinami, a jak dokládají různé nezávislé testy spolehlivosti, většinou si nevedou špatně. Ne všechny verze se ale v Mladé Boleslavi povedly. Přinášíme přehled modelů značky Škoda, kterým je lepší se vyhnout.

Široká nabídka desítek tisíc ojetých vozů značky Škoda dává jistotu, že z nabídky v českých autobazarech si vybere každý. Existují ale modely, které se úplně nepovedly, ať už jsou v sebelepším stavu, nebo se nabízejí za jakkoliv atraktivní cenu.

Přinášíme přehled sedmi konkrétních verzí, jejichž pořízení nedoporučujeme. Uděláte lépe, když se poohlédnete po jiné verzi téhož auta, nebo po něčem úplně jiném.

Pokud vás naopak zajímají nové modely Škoda, jejich přehled včetně cen a technických údajů je publikován tady.

Škoda Fabia I Junior

Na začátku byla záslužná snaha nabídnout co nejdostupnější vůz, výsledek byl ale už na dobu svého vzniku rozpačitý…

před 12 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.