Je nová Fabia předražená? Podívejte se, co nabízí konkurence za méně než 300 tisíc

Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 9. 2018 11:00
Škoda při nedávné modernizaci malé Fabie sice zvedla výbavový standard, zároveň ale také citelně zdražila. Přesto nabízí malé auto s klimatizací, rádiem i elektrickými předními okny za 280 tisíc korun. I to se někomu za malý vůz může zdát hodně, proto jsme se podívali, jak jsou na tom konkurenti okřídleného šípu. Podmínkou byla cena do 300 tisíc korun a zároveň obdobná úroveň výbavy, jakou nabízí základní Fabia. Kolik tedy stojí srovnatelně vybavená malá auta u konkurence? Na přehled se podívejte do galerie.

Na kompletní přehled malých aut s cenou do 300 tisíc korun se podívejte zde.

Dacia Sandero

Je jasné, že s Dacii Sandero se Fabia úplně měřit nemůže. Úplný základ totiž stojí 174 900 korun, což je o více než 100 tisíc níže než u českého hatchbacku. Pod kapotou rumunského vozu je přitom také litrový tříválec o výkonu 55 kW.

Výbava Access však kromě denního LED svícení a čtyř airbagů (všichni ostatní konkurenti mají vaků šest) nenabízí nic dalšího. Druhá linie Open se stejným motorem za 192 900 korun už sice má rádio, dálkové ovládání centrálního zamykání, elektrická přední okna nebo i mlhovky, stále jí ale chybí třeba klimatizace. Ta stojí navíc 10 tisíc korun.

Od 208 900 korun stojí třetí stupeň Arctica, který už má ve standardu i navigaci nebo palubní počítač. I když tedy musí zájemce o Dacii sáhnout po nejvyšší výbavě (výše posazený model Stepway už je pseudoterénní verzí Sandera), rumunský vůz je co do ceny a výbavy výhodnější než Fabia.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy