Škoda Auto hlásí rekordní květen, je uprostřed ofenzivy

ČTK ČTK
9. 6. 2014 14:13
Prodeje Škody rostou devátý měsíc v řadě, v květnu o 15 procent.
Škoda Octavia G-Tec
Škoda Octavia G-Tec | Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v květnu dodala zákazníkům 91 200 vozů, což je meziročně o 15,2 procenta více. Tím dosáhla nejlepšího květnového výsledku podniku. Do roku 2016 chce Škoda představit každého půl roku nový nebo přepracovaný model.

Prodeje Škody rostou devátý měsíc v řadě. "Škoda se nachází uprostřed největší modelové ofenzivy v celé své historii. Čísla dokazují, jak pozitivně jsou naše nové vozy zákazníky přijímány. Dále zvyšujeme tempo a do roku 2016 představíme každých šest měsíců nový nebo kompletně přepracovaný model," uvedl Werner Eichhorn ze Škody Auto.

Automobilka začala v těchto dnech prodávat novou Škodu Octavii G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn. V srpnu začne prodávat novou verzi vozu Octavia Scout a připravuje se prodej tří nových, sportovně laděných modelů Monte Carlo. Firma také v prvním pololetí v Číně uvede na trh novou generaci modelu Octavia a Rapid Spaceback.

Čína zůstává nejsilnějším trhem

V západní Evropě dodávky zákazníkům Škody vzrostly o 25,2 procenta na 37 900 vozů. Na svém největším evropském trhu, v Německu, automobilka navýšila prodeje o 26,7 procenta na 13 800 vozů.

Ve východní Evropě měla Škoda v květnu 10 400 dodávek vozů zákazníkům, což je meziročně o 500 prodaných aut méně. V Rusku, na svém třetím největším trhu, Škoda prodala stejně jako loni v květnu 7600 vozů.

Ve střední Evropě stouply prodeje Škody o čtvrtinu na 13 200 vozů. V Česku si polepšila o 13,3 procenta na 5800 prodaných vozů.

Čína byla v květnu opět nejsilnějším trhem automobilky. Prodalo se tam 23 200 vozů, což představuje meziroční nárůst o 10,8 procenta.

Nejprodávanějším vozem automobilky byla v květnu Škoda Octavia, její prodeje vzrostly meziročně o 12 procent na 32 800 vozů.

Mladoboleslavská Škoda Auto vytvořila v prvním čtvrtletí provozní zisk 185 milionů eur (5,08 miliardy Kč), což je meziročně nárůst o 65,2 procenta. V příštích letech chce firma dále růst a zvýšit světové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně.

 

Právě se děje

teď

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy