Socialistické auto vonící novotou? Vyzkoušeli jsme UAZ Hunter, 45 let starý off-road vyrobený letos

Hranatá karoserie je věčná. Stejné tvary si Hunter, dříve 469, drží od konce roku 1972.
Design UAZ 3151 Hunter, jak zní celé jméno ruského off-roadu, je nezaměnitelný. Až na některé detaily se shoduje s řadu 469, kterou využívala i Československá lidová armáda.
Tam, kde dnešní SUV využívají diodových světlometů, má Hunter stále klasické halogeny, k tomu navíc v typickém kruhovém designu.
Přední světlomety jsou robustní, stejně jako boční blinkry umístěné u kapoty vozu.
Že se auto nezalekne ani nešetrného zacházení, odhalují i panty dveří.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 6. 2018 7:17
Jako UAZ 469 jej někteří budou znát ještě z povinné vojenské služby. Sovětský off-road totiž ve velké míře využívala i československá armáda. A leckoho může překvapit, že se prakticky totožný stroj, jen s mírně upravenou technikou, interiérem a jménem Hunter, dá koupit ještě dnes. A to i v České republice. Postrádá sice moderní vybavení, projede ale prakticky čímkoliv a na silnici budí zvědavé pohledy. Redakce Aktuálně.cz dostala možnost se s vozem krátce svézt, na dojmy se podívejte v následující galerii.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy