Exkluzivně: Prohlédli jsme si nový koncept BMW. Vůz bude za tři roky jezdit úplně sám

BMW obletělo se svým konceptem Vision iNext za týden celou zeměkouli. Představilo jej na palubě nákladního Boeingu 777. 
Do roku 2025 BMW uvede 12 čistě elektrických vozidel. Sériová verze Vision iNext bude jedním z nich.
Designový koncept je ukázkou všech technologií, na nichž se aktuálně v Mnichově pracuje - je elektrický, autonomní a nabízí plnou mobilní konektivitu s využitím sítí páté generace.
Studie má proporce a rozměry současných mnichovských SUV. Dojezd na jedno nabití by se měl pohybovat okolo 700 km.
Pro iNext a jeho sourozence BMW bude mít k dispozici technické platformy, na nichž bude moci kromě čistých elektromobilů postavit i hybridy, vozy s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Bude tak schopné pružně reagovat na poptávku zákazníků.
Foto: BMW
Martin Přibyl Martin Přibyl
17. 9. 2018 12:19
Plně elektrický a s vysokou mírou autonomie. BMW představilo studii vlajkové lodi mezi svými chystanými elektromobily. Sériová verze přijde na trh v roce 2021 a po německé dálnici bude schopna jezdit zcela sama stotřicítkou. Senzory a elektronika ale budou připraveny na daleko vyšší stupně autonomního řízení. Koncept je výkladní skříní technologií, na nichž v Mnichově pracují.

Přehled aktuálních modelů značky BMW je tady.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Česko dětské uprchlíky z Řecka nepřijme, nedostalo seznam, uvedl Hamáček

Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla česká strana pomoci, neposkytne. V pořadu Partie televize Prima to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zopakoval, že by ČR z táborů z Řecka mohla přivézt Afghánce a Pákistánce ve věku od 16 do 18 let, což považuje za bezpečnostní riziko. Kauzu pokládá za uzavřenou. Řecko loni začátkem září vyzvalo všechny ministry vnitra EU, aby jejich země přijaly děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Hamáček pak uvedl, že se řecká strana jen snaží znovu vyvolat debatu o přerozdělování uprchlíků. Dodal, že v přesouvání sedmnáctiletých bez nároku na azyl po Evropě nevidí smysl. Atény vybídl, aby poskytly konkrétní seznam 40 dětí, které by ČR mohla přijmout.

"Řecká strana jasně řekla, že nám žádný seznam 40 dětí nepošle, že se to musí řešit individuálně. Upozornila na to, že malé děti jsou v nějakých integračních programech na řecké straně, tudíž nejsou volné," uvedl Hamáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy