Exkluzivně: Prohlédli jsme si nový koncept BMW. Vůz bude za tři roky jezdit úplně sám

BMW obletělo se svým konceptem Vision iNext za týden celou zeměkouli. Představilo jej na palubě nákladního Boeingu 777. 
Do roku 2025 BMW uvede 12 čistě elektrických vozidel. Sériová verze Vision iNext bude jedním z nich.
Designový koncept je ukázkou všech technologií, na nichž se aktuálně v Mnichově pracuje - je elektrický, autonomní a nabízí plnou mobilní konektivitu s využitím sítí páté generace.
Studie má proporce a rozměry současných mnichovských SUV. Dojezd na jedno nabití by se měl pohybovat okolo 700 km.
Pro iNext a jeho sourozence BMW bude mít k dispozici technické platformy, na nichž bude moci kromě čistých elektromobilů postavit i hybridy, vozy s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Bude tak schopné pružně reagovat na poptávku zákazníků.
Foto: BMW
Martin Přibyl Martin Přibyl
17. 9. 2018 12:19
Plně elektrický a s vysokou mírou autonomie. BMW představilo studii vlajkové lodi mezi svými chystanými elektromobily. Sériová verze přijde na trh v roce 2021 a po německé dálnici bude schopna jezdit zcela sama stotřicítkou. Senzory a elektronika ale budou připraveny na daleko vyšší stupně autonomního řízení. Koncept je výkladní skříní technologií, na nichž v Mnichově pracují.

Přehled aktuálních modelů značky BMW je tady.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy