Mercedes představuje konkurenta pro terénní Rolls-Royce. Opulentní SUV má kufr jako sedan

Mercedes představuje konkurenta pro terénní Rolls-Royce. Opulentní SUV má kufr jako sedan
Když se mluvilo o tom, že se značkou Maybach vyvíjejí ve Stuttgartu luxusní SUV, všichni si mysleli, že jeho základem bude v Americe vyráběná třída GLS...
Jenže studie představená na autosalonu v Pekingu je postavená na platformě třídy S a jedná se o klasický tříprostorový sedan s vyšší světlou výškou.
I když tisková zpráva hovoří u designu studie o "smyslné čistotě", "atletickém vzhledu" a "vyvážených proporcích", sami si z řady fotek v naší galerii vytvořte vlastní názor...
Omluvou designérům je skutečnost, že studie vznikala především pro Čínu a vlastně pro Střední a Dálný východ, kde jsou na rozdíl od Evropy sedany ve velké oblibě .
Foto: Mercedes-Benz
Jiří Kaloč
24. 4. 2018 16:28
Na autosalonu v Pekingu představil Mercedes-Benz koncept luxusního SUV s dlouhým názvem Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury. Designový crossover netradičně využívá klasickou karoserii sedan s odděleným zavazadlovým prostorem. Z hlediska použité techniky se jedná o čistokrevný elektromobil, k jehož pohonu jsou využity čtyři elektromotory, po jednom na každém kole. Inteligentní řídicí jednotka pak motory využívá k optimální trakci na všech površích. Pokud se nový Maybach dostane do sériové výroby, měl by být přímou konkurencí pro již vyráběný Bentley Bentayga a hlavně Rolls-Royce Cullinan, který se má vyrábět již příští rok a také se chystá ve verzi s elektrickým pohonem.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy