Prohlédněte si automobilové přešlapy. Spojuje je odpudivý design, nesmyslná cena i nepraktičnost

Jan Markovič Jan Markovič
1. 4. 2018 8:45
Výrobci aut se při honbě za co nejlepším výsledkem občas netrefí do vkusu zákazníků. Z jejich továren pak vyjedou vozy vyloženě ošklivé, s nulovou užitnou hodnotou nebo prostě jen příliš drahé. Přesně to spojuje následujících deset slepých uliček, kterými se Renault, Fiat nebo dokonce Jaguar někdy vydaly. Výsledkem bylo mnohdy rychlé ukončení výroby a ztráta. Prohlédněte si náš výběr přešlapů automobilek.

Lancia Thesis (2001-2009)

Je fakt, že pokud jde o manažerské vozy, hrozí automobilkám neúspěch i kvůli jedné nepovedené drobnosti. Jestli lze ale něco nazvat totální katastrofou, pak je to pokus o manažerský sedan italské luxusní značky Lancia. Ta do nového tisíciletí přijela s vozem Thesis. Snaha vystoupit z nudných tvarů klasických manažerských aut té doby a přinést něco nového skončila barokní šíleností a šancí zařadit se po boku Fiatu Multipla na pomyslný žebříček nejošklivějších aut světa. Nejlépe s variantou, která nabízela dvoubarevné lakování a tím ještě víc podtrhla až zrůdné křivky tohoto auta. Nepomohl excelentní benzinový šestiválec Busso, který jel přímo lahůdkově, ale řekl si o 16 litrů benzinu na 100 km, ani moderní podvozek. Paradoxně je nyní po deseti letech Thesis vzácným úkazem na českých silnicích, který zatím nereflektuje cena ojetin. Pokud se do ni zamilujete právě díky její výjimečné ošklivosti, dá se pořídit za nějakých 100 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy