Připomeňte si éru škodováckých kabrioletů. Model 450, předchůdce Felicie, slaví 60 let od premiéry

Eva Srpová Eva Srpová
30. 9. 2017 7:09
V září 1957 se na Strojírenském veletrhu v Brně představil elegantní a současně sportovně laděný roadster Škoda 450. Mnohem slavnější byl až jeho nástupce, krásná Felicia. Připomeňte si s námi šedesátileté výročí vzácného kabrioletu. Vyrobilo se jen 1010 kusů a většina putovala na zahraniční trhy.
Foto: Vilém Heckel

V září 1957 Škoda představila více než 1,6 milionům návštěvníků třetího Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně novinku, nový roadster, který nesl název Škoda 450.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy