Verze žebrák pořád existuje. U těchto deseti aut v základní výbavě nedostanete ani klimatizaci

Verze žebrák pořád existuje. U těchto deseti aut v základní výbavě nedostanete ani klimatizaci
Dacia Logan MCV - k dispozici ve výbavě Open, ale za 10 tisíc korun navíc. Auto bez ní stojí 215 900 korun.
Seat Mii - ve  verzi Style za 216 900 korun si za klimatizaci připlatíte 8000 korun.
Fiat Panda - v základní verzi Pop za 230 500 korun ji dostanete jen za příplatek 15 tisíc korun.
Škoda Citigo - abyste ji dostali k provedení Active za 224 100 korun, musíte dát navíc 16 200 Kč. Cena je pro verzi před faceliftem. Po faceliftu je pro dvě základní výbavy ale příplatek totožný.
Foto: Dacia
Jan Markovič Jan Markovič
23. 9. 2017 7:12
Dřív jich bylo hodně, dnes už jsou spíš raritou – auta v nízké výbavě, které se přezdívá „verze žebrák“. Zaměřena jsou hlavně na co nejnižší cenu, a tak kupci nesmí vadit, že v základu nedostane ani tak samozřejmou věc, jako je klimatizace. Pokud ji ale chce, může si samozřejmě připlatit. Vybrali jsme 10 aut, u kterých to tak bude muset udělat. Asi nepřekvapí, že je mezi nimi Dacie. Holá auta se dají ale pořídit i od Volkswagenu, Fiatu nebo Škody.

Seznam aut s klimatizací, ze kterého jsme vycházeli, najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy