Auta, která přežila svou smrt. I v Česku jsou v prodeji Metuzalémové

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 12. 2018 8:32
Více než čtvrt století bylo ještě nedávno nejstaršímu novému autu na českém trhu. Mercedes-Benz třídy G se ale letos dočkal generační výměny a s ní výrazně "omládla" i nabídka v Česku působících automobilek. Přesto jsme našli řadu automobilových dědečků, kterým už táhne na deset let a více. Zároveň jsme však do galerie nezahrnuli vozy z individuálního dovozu - nečekejte tedy auta jako Lada Niva nebo UAZ Hunter.
Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulietta

Kompaktní Giulietta měla být zbraní Alfy proti německé prémiové konkurenci Audi A3 počínaje a Mercedesem třídy A konče. Poprvé se představila začátkem roku 2010 a jak se na italské auto sluší a patří, zaujala především vzhledem. Ten nezestárnul ani dnes, kdy je Giulietta stále v nabídce. Především použitá technika už se ale nejnovějším modelům rovnat nemůže - vždyť takový Mercedes-Benz třídy A stihl v životním cyklu Alfy, která prodělala několik faceliftů, již dvě generační výměny. S letošním koncem produkce MiTa pak Giulietta převzala štafetu nejstarší Alfy na trhu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Policista v Texasu zastřelil černošku skrze okno její ložnice, cítil se ohrožený

V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku poté, co k jejímu domu hlídku uprostřed noci přivolali znepokojení sousedé kvůli otevřeným vchodovým dveřím. Strážce zákona vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu. Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení.

K domu Atatiany Jeffersonové policejní hlídka dorazila kolem půl třetí ráno tamního času v noci na sobotu, uvádí zpravodajský web BBC. Video z kamery umístěné na uniformě strážníka ukazuje, jak dvojice policistů nejdříve kontroluje vchodové dveře a následně za svitu baterek míří podél obvodu stavení. V jistém momentě se záběr stáčí k oknu ložnice, kde se objevila postava. Policista křičí "Ruce vzhůru! Chci vidět vaše ruce!", načež prakticky okamžitě střílí.

Jeffersonová střelné ráně na místě podlehla. V ložnici s ní v osudném momentě byl ještě osmiletý synovec, kterého podle vyjádření rodiny měla tu noc doma na hlídání. Policie uvedla, že v pokoji se našla zbraň, není však jasné, zda ji Jeffersonová před smrtí držela v ruce.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

V Národním divadle se dnes lidé rozloučí s Vlastou Chramostovou

Historická budova divadla na Národní třídě bude otevřená od 10:30, lidé mohou přinášet květiny a poklonit se herečce či zapsat vzkaz do kondolenční knihy. V 11:00 začne na pódiu smuteční obřad. Známá herečka a jedna z prvních signatářů Charty 77 zemřela 6. října ve věku 92 let.

S proslovem vystoupí ředitel Národního divadla Jan Burian, rektor Akademie múzických umění Jan Hančil nebo herec David Prachař. Recitovat bude Zuzana Stivínová. Zhruba padesátiminutový program bude v přímém přenosu přenášet Česká televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy