Auta, která přežila svou smrt. I v Česku jsou v prodeji Metuzalémové

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 12. 2018 8:32
Více než čtvrt století bylo ještě nedávno nejstaršímu novému autu na českém trhu. Mercedes-Benz třídy G se ale letos dočkal generační výměny a s ní výrazně "omládla" i nabídka v Česku působících automobilek. Přesto jsme našli řadu automobilových dědečků, kterým už táhne na deset let a více. Zároveň jsme však do galerie nezahrnuli vozy z individuálního dovozu - nečekejte tedy auta jako Lada Niva nebo UAZ Hunter.
Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulietta

Kompaktní Giulietta měla být zbraní Alfy proti německé prémiové konkurenci Audi A3 počínaje a Mercedesem třídy A konče. Poprvé se představila začátkem roku 2010 a jak se na italské auto sluší a patří, zaujala především vzhledem. Ten nezestárnul ani dnes, kdy je Giulietta stále v nabídce. Především použitá technika už se ale nejnovějším modelům rovnat nemůže - vždyť takový Mercedes-Benz třídy A stihl v životním cyklu Alfy, která prodělala několik faceliftů, již dvě generační výměny. S letošním koncem produkce MiTa pak Giulietta převzala štafetu nejstarší Alfy na trhu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy