Auta, která přežila svou smrt. I v Česku jsou v prodeji Metuzalémové

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 12. 2018 8:32
Více než čtvrt století bylo ještě nedávno nejstaršímu novému autu na českém trhu. Mercedes-Benz třídy G se ale letos dočkal generační výměny a s ní výrazně "omládla" i nabídka v Česku působících automobilek. Přesto jsme našli řadu automobilových dědečků, kterým už táhne na deset let a více. Zároveň jsme však do galerie nezahrnuli vozy z individuálního dovozu - nečekejte tedy auta jako Lada Niva nebo UAZ Hunter.
Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulietta

Kompaktní Giulietta měla být zbraní Alfy proti německé prémiové konkurenci Audi A3 počínaje a Mercedesem třídy A konče. Poprvé se představila začátkem roku 2010 a jak se na italské auto sluší a patří, zaujala především vzhledem. Ten nezestárnul ani dnes, kdy je Giulietta stále v nabídce. Především použitá technika už se ale nejnovějším modelům rovnat nemůže - vždyť takový Mercedes-Benz třídy A stihl v životním cyklu Alfy, která prodělala několik faceliftů, již dvě generační výměny. S letošním koncem produkce MiTa pak Giulietta převzala štafetu nejstarší Alfy na trhu.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy