Vypadá staře, ale uvnitř je moderní. Nové Suzuki Jimny sází na retrovzhled a offroadovou techniku

Hranatá karoserie a offroadová technika pod ní. To je nové Suzuki Jimny.
Čtvrtá generace Suzuki Jimny sází na hranaté tvary karoserie, které však nejsou samoúčelné. Jednak se vůz s minimálními převisy, krátkým rozvorem náprav a specifickými nárazníky hodí do terénu, jednak je z něj podle Suzuki dobře vidět. Tomu pomáhají A-sloupek téměř v pravém úhlu, rovná kapota i nízko posazená boční linie oken.
Plastové rozšíření podběhů opět vypadá nejen efektně, ale chrání karoserii před odlétajícími kamínky. Z minulé generace zůstala rezerva umístěná na pátých dveřích, které se navíc otevírají do strany. Naopak světla se přesunula z karoserie do nárazníku, což by mělo rozšířit vstupní otvor do kufru.
Na co chce Suzuki u nového Jimny sázet více než doposud, je individualizace. V nabídce bude osm barev karoserie, včetně nových a exkluzivně pro Jimny vyvinutých odstínů Kinetic Yellow a Jungle Green. Více konvenční je ovšem bílý lak.
Některé odstíny bude možné kombinovat s tmavou střechou, která se tak vizuálně propojí s černou maskou chladiče a plastovými nárazníky, respektive blatníky.
Foto: Suzuki
Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 7. 2018 15:10
Jedním z nejdéle prodávaných aut na českém trhu je Suzuki Jimny. V pořadí třetí generace malého off-roadu se představila v roce 1998 a od té doby se stále nabízí jen s drobnými změnami. To už však bude platit jen do letošního roku - japonská automobilka totiž v uplynulých dnech odhalila podobu čtvrté generace modelu Jimny. A ta vypadá ještě více retro než generace končící. Tvarem karoserie evokuje zmenšený Mercedes třídy G, jemuž se třídveřový model výrazně přiblíží v terénu. Co všechno nový vůz nabízí, se podívejte do galerie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy