Polštářové autíčko zachraňuje životy. Podívejte se, jak bourají asistenční systémy

Martin Frei Martin Frei
31. 10. 2019 11:39
Dnešní auta se sama udrží v pruhu, zrychlují a zpomalují, v nebezpečí zastaví. Za tím jsou léta trpělivé práce, vývoje i testování. U nás se mu věnuje testovací a certifikační společnost TÜV SÜD Czech. Nedávno založila oddělení fyzických zkoušek, k nimž používá i testovací cíl - falešné auto, které musejí asistenti ve vašem voze poznat a vyhnout se mu. Ale co když to neklapne a auta se srazí?
Foto: TÜV-SÜD Czech

Další složité vybavení musí technici TÜV SÜD namontovat do auta, v němž chytré asistenty zkoušejí. Elektronicky řízené servomotorky otáčejí volantem a šlapou na pedály. Základem je ovšem výkonný počítač, který vyhodnocuje informace ze všech měřicích zařízení a hlídá vzájemnou polohu vozidel. Vyhodnocení situace i adekvátní příkazy musí proběhnout v setinách sekundy. Zaznamenané parametry se ukládají do paměti, testovací řidič je může na monitoru sledovat v reálném čase.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ve dvanáctipatrovém bytovém domě na východě Slovenska vybuchl plyn. Podle hasičů hrozí zřícení budovy, ve které je více lidí. Na místě je jeden mrtvý

Zdroj: ČTK
Další zprávy